Byť krásna, okúzľujúca, nezabudnuteľná, tajomná, zvodná… Takéto a mnohé ďalšie prívlastky od dnešných žien vyžaduje „ideál ženskosti“. Naše mamky, babky ani tety sa o to nestarali a predsa nám v pamäti navždy utkveli. Prečo?

Audrey Hepburn raz povedala: „Krása ženy nie je v šatách, ktoré nosí, ani v postave, akú má. Krásu ženy zbadáte v jej očiach, pretože tie sú vchodom do jej srdca, do miesta, kde sídli láska. Skutočne krásna žena je tá, ktorá má krásnu dušu. Jej krása spočíva v starostlivosti o iných, vo vášni, s ktorou žije a vo vráskach, ktoré jej rokmi zdobia tvár…“

Povzbudzujúce, však? Áno, milé dámy, ženy, dievčatá, chceme vás dnes povzbudiť a ukázať vám, čím môžete byť aj vy nezabudnuteľné. A nemusíte mať pritom postavu modelky alebo tvár z titulky. Buďte sebou, samy sebou…

Nezávislosť

Nie, neznamená to, že ste prísna individualistka, to vôbec nie. Nezávislosť je o tom, že sa dokážete postarať sama o seba, uvedomujete si hodnotu toho, čo máte, vážite si to a presne viete, kto ste a aká je vaša hodnota – čo vás zároveň vedie k tomu, aby ste sa podobnou optikou ako na seba, dívali aj na iných.

Unsplash.com/Jonatan Becerra

Láskavosť

Prinesiete ju so sebou všade, kam prídete. Táto schopnosť dokáže ako slnko prežiariť aj pochmúrny a zamračený deň. Bez ohľadu na to, koľkokrát boli vaše láskavé slová alebo skutky odignorované, nepochopené či vysmiate, nevzdávajte sa ich. Váš prístup k iným svedčí o vás, a naopak. Ó, a len tak na okraj, uvedomili ste si niekedy, že aj malý úsmev či povzbudenie dokáže niekomu obrátiť deň k lepšiemu?

Obetavosť

Spomeňte si na svoju babičku, tetu, či na akúkoľvek inú ženu, ktorá je pre vás vzorom a položte si otázku: Dokázala postaviť potreby iných nad svoje vlastné? Áno? Nuž, žena s láskavým srdcom bude vždy dávať viac, než dostane. Aj napriek tomu, že dnešná doba diktuje opak.

Pôvab

Čaro osobnosti, charizma, gracióznosť. Inšpirujúce ženy majú v sebe také to niečo s veľkým N. Je to im vlastný špecifický pôvab, ktorý sa prejavuje v detailoch a presahuje celé ich bytie. Je to ten pocit, keď na nejakú ženu poviete, že by vyzerala dobre, aj keby mala oblečené vrece od zemiakov. Pretože pôvab nie je o postave a odeve, je o pokore a láskavosti.

Unsplash.com/James Forbes

Vášeň

A nie hocijaká vášeň! Ale nákazlivé nadšenie pre veci, ktoré sú pre vás dôležité a v ktorých vidíte svoje poslanie. Je to vášeň pre veci veľké i malé, vášeň, ktorá dokáže povzbudiť a nadchnúť druhých.

Podpora

Či už ide o súrodenca, kamarátku, alebo vášho milovaného partnera, dokážete im byť oporou v ťažkých časoch. Aj keď si nie vždy dokonale rozumiete, vždy sa dokážete postaviť za tých, ktorí sú pre vás dôležití.

Nadhľad

Uvedomujete si svoje prednosti aj nedostatky, viete, na čo máte talent a v čom by ste raz mohli byť dobrá. Neznepokojujete sa, že aktuálny stav sa od ideálneho líši, lebo viete, že dobré veci potrebujú čas a rátate aj s tým, že život je často plný prekvapení.

Energia

Odvaha, s ktorou sa púšťate do nového dňa, alebo s ktorou začínate uskutočňovať svoje plány, je neobyčajná. Nepotrebujete mať okolo seba fanúšikov, ktorí by vám tlieskali, ste si sama sebou vo vnútri istá a veríte svojmu srdcu natoľko, že sa ním necháte viesť. Snažíte sa plniť svoje poslanie bez toho, aby vás za to niekto potľapkal po pleci, či denne vás za to odmenil.

Unsplash.com/Brooke Cagle

Úprimnosť

K ľuďom sa správate milo a zdvorilo, no keď je to potrebné, nerobí vám problém nazvať veci pravým menom a na rovinu povedať, čo si myslíte. Aj za cenu toho, že na vás niekto ukáže prstom.

Vytrvalosť

V dnešnom svete je mimoriadne náročné ostať sebou samým a nenechať sa stiahnuť prúdom davu. Aj vaša vytrvalosť a vernosť tomu, čomu veríte a o čom ste z hĺbky duše presvedčená, vás robí nezabudnuteľnou. Lebo nie je ťažké sa do niečoho pustiť, ale to dotiahnuť do konca a do detailov.

Láska

Síce je na poslednom mieste v našom zozname, no v rebríčku vašich hodnôt je na prvej priečke. Milujete milovať a dávať druhým najavo, že sú pre vás dôležití. Nečakáte za to žiadnu odmenu, ste šťastná, lebo iní sú šťastní.

Usplash.com/Andressa Voltolini

Na záver Ti chcem, milá čitateľka, povedať len jedno: keď sa dívaš do zrkadla, nehľadaj na sebe nedostatky, ktoré ťa vzďaľujú od „dokonalosti“. Pozri sa do zrkadla a dívaj sa tak dlho, až kým v ňom neuvidíš seba. A potom choď a buď tým, kým máš byť, lebo keď to urobíš, prinesieš do tohto sveta oheň, vodu, farbu, výnimočnosť, jedinečnosť… Veď vieš, čo myslím…

zdroj: powerofpositivity

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.