Na svete je nespočetné množstvo vecí, ktoré nám spôsobujú vrásky na tvári.

V tom všetkom akosi strácame jeden nesmierne dôležitý pocit. Pocit spokojnosti. Bez toho je nemožné dosiahnuť šťastie. Nasledujúcich 10 rád vám podľa portálu brightside pomôže nájsť vo svojom vnútri pokoj, harmóniu a kúsok šťastia.

Akceptujte svoju jedinečnosť

Čo je pre niekoho iného dobré, nemusí byť dobré aj pre vás. Spite toľko, koľko potrebujete, jedzte a pite to, čo považujete za najvhodnejšie. Nesnažte sa byť niekým iným. Akceptujte svoje nedostatky a zmeňte ich na svoje silné stránky. To vás odlíš od ostatných. Robte to, čo považujete za najlepšie a najvhodnejšie pre seba.

Rešpektujte svoje hranice

Nie je to len o odmietaní láskavostí, ktoré nechcete urobiť. Je to aj o tom vyhnúť sa konverzácii, ktorá je vám nepríjemná, alebo o tom, ako napomenúť osobu, že sa správa nevhodne. Správajte sa tak, ako by ste chceli, aby sa iní správali k vám.

Určite si priority

Urobte si zoznam hodnôt, ktoré sú pre vás dôležité a prispôsobte tomu svoj čas tak, aby ste sa mohli venovať svojim prioritám. Ak je to vaše zdravie, dajte sa na cvičenie alebo choďte k lekárovi. Ak je to vaša rodina, trávte čas s milovanými.

zdroj: Photo by Analise Benevides on Unsplash.com

Prestaňte sa obviňovať

Zbavte sa vo svojom živote slovíčka „musím“. Robte len veci, ktoré robiť chcete, nie veci, do ktorých vás donútil niekto iný. Ak sa cítite pre niečo previnilo, nechajte to tak a odpusťte sami sebe. Naučilo vás to lekciu. Je čas pohnúť sa ďalej.

Rešpektujte svoju prácu

Ak stále vykonávate prácu, v ktorej sa necítite dobre, je čas na zmenu. Ľudia sú oveľa šťastnejší, ak robia to, čo ich baví a dokážu na tom zarobiť. Ak robíte prácu, ktorú nenávidíte, skôr či neskôr sa to na vás odzrkadlí, a to nielen vo forme bolesti hlavy. Nastúpia pocit neúspechu a čoskoro sa návšteva psychológa stane nevyhnutnou.

Nájdite si záľubu

Každý človek potrebuje spôsob odpočinku, ktorým si dobije batérie. Pre niekoho je to prechádzka v prírode, pre iného vyblázniť sa s priateľmi. Nájdite svoj vlastný spôsob a z času na čas sa „zresetujte“.

Zmierte sa s nevyhnutným, spoliehajte sa na život

Namiesto toho, aby ste sa neustále strachovali, akceptujte, že život prináša rôzne výzvy a zážitky, a nielen tie dobré. Vašou úlohou je z každej situácie si vziať lekciu a akceptovať ju. Ak budete očakávať v živote šialený obrat, dočkáte sa ho. Ak sa však otvoríte skúsenostiam, život vás môže neraz príjemne prekvapiť.

zdroj: Photo by Atikh Bana on Unsplash

Rešpektujte právo iných na súkromie

Opäť, správajte sa k iným tak, ako by ste chceli, aby sa iní správali k vám. Rešpektujte, že každý má právo slobodne sa rozhodovať bez toho, aby sme ho súdili. Uvidíte, ako rýchlo sa zmení postoj ľudí k vám, ak budete rešpektovať ich právo na súkromie.

Zmierte sa so svojou minulosťou

Ak sa hanbíte za svoju minulosť a pokúšate sa ju skryť, sabotujete tým svoju budúcnosť. Ak sa skrývate, znamená to, že sa neakceptujete. Prijmite fakt, že minulosť je minulosťou a už ju nemôžete zmeniť. Pozerajte radšej dopredu na to, čo bude.

Zbavte sa toxických ľudí

Ak chcete byť šťastní a spokojní, zvážte, akých ľudí máte okolo seba. Ak vám niekto odsáva energiu, nikdy to nedopadne dobre. Pokúste sa zbaviť všetkého, čo vás negatívnym spôsobom vyčerpáva.

Aký je váš recept na šťastie?

zdroj: brightside

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.