Niekedy si uvedomíme, že k nám prichádzali znamenia, až keď je už neskoro. Avšak vtedy si buchneme dlaňou po čele a povieme si: „Ja som to predsa tušil/a!“

Sú signály, ktoré nám podľa portálu brightside ukazujú, že sa vzťah neuberá príliš dobrým smerom. Ukážeme si preto 10 situácií, ktoré by sme určite nemali prehliadnuť.Lepšie je im venovať pozornosť skôr, než bude úplne neskoro.

#1 Žije tu a teraz

Z filozofického či duchovného hľadiska je to síce fajn, ale ak vás partner vôbec nezahŕňa do svojich plánov, mali by ste zbystriť pozornosť. Niečo sa deje!

#2 Prestane sa zaujímať o čas

Je pevne presvedčený/á, že vy predsa počkáte. Cíti z vás takú istotu, že sa prestane snažiť o vzťah.

zdroj: Photo by rawpixel.com from Pexels

#3 Vyparí sa na celé hodiny

A vy viete, že sa naň nemôžete spoľahnúť. Zmizne, a to bez akéhokoľvek vysvetlenia. Vôbec ho/ju netrápi, že potrebujete urgentnú pomoc.

#4 Začne mať pred vami tajomstvá

Ak spolu žijete nejaký ten piatok, veľmi rýchlo si to všimnete. Bude schovávať telefón, dávať vám vyhýbavé odpovede. Je to jasný znak toho, že niečo tají.

#5 Dôležité dátumy ho/ju nezaujímajú

Neprizná, že zabudol na váš sviatok. Radšej vás zasype celou kopou výhovoriek a nezmyslov.

#6 Nechce sa viac stretávať s vašimi kamarátmi, hoci doposiaľ to nebol problém

Necháva si pootvorené zadné vrátka a pomaly vás odstriháva zo svojho života.

zdroj: Photo by yanalya from Freepik

#7 Za jeho/jej neúspech môže vždy niekto iný

Nedokáže si priznať chybu, čo je absolútnym znakom nezrelosti.

#8 Prestane sa o seba starať

A prekvapivo sa to stáva oveľa častejšie, než by ste si mysleli. Niektorí ľudia razia teóriu, že ak vo vzťahu majú istotu, nemusia strácať čas hygienou či úpravou svojho zovňajšku. Mali by sme sa však  v prvom rade snažiť stále sa páčiť svojmu partnerovi. Neznamená to, že muži musia chodiť po byte v obleku a ženy v lodičkách, ale základná úprava by mala byť samozrejmosťou.

#9 Nie je pripravený/á na zodpovednosť

V tom prípade ani len nerozmýšľajte o spoločných potomkoch. Partner či partnerka sa s najväčšou pravdepodobnosťou vôbec nezmení.

#10 Začne sa vyhýbať fyzickému kontaktu

Ak vás nemôže už ani „cítiť“, je to jasné. O vzťah stráca záujem. K žiadnemu rozchodu nedôjde väčšinou len tak, z čista jasna. Vždy je nám do cesty posielaných viacero signálov. Avšak záleží len na nás, či na ne aj zareagujeme.

zdroj: brightside

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.