Existuje mnoho filmových žánrov. Cez komédie, po ktorých budeš mať dobrú náladu, horory, po ktorých sa budeš báť či drámy, ktoré ťa privedú do rozpakov. No existuje aj typ, ktorý je taký mysteriózny až je psycho. Filmy, ktoré sa pohrávajú s myšlienkami diváka a až do úplného konca ťa držia v napätí a skončia tak, akoby nik nečakal. Tu je top 8!

1. The Perfection (Dokonalosť)

Psychologický triler, ktorý začína úplne nevinne a končí úplne šialene. Bývalá študentka Charlotte sa stretáva po rokoch so svojimi bývalými učiteľmi a pomaly zisťuje, že ich nová žiačka Lizzie, začínajúca hviezda, je ich ďalšou obeťou, presne takou, akou bola kedysi ona sama.

2. Get Out (Uteč)

Obyčajná návšteva priateľkiných rodičov nemusí byť vôbec obyčajná. Mladý afroameričan Chris sa chystá spoznať rodičov svojej priateľky Rose. Od začiatku sa všetci chovajú veľmi milo, no zvrat začína až keď sa začnú diať Chrisovi v dome jej rodičov naozaj zvláštne udalosti.

3. Prisoners (Zmiznutí)

Najhoršia nočná mora každého rodiča. Zmiznutie dvoch dievčatiek, ktoré jasne ukazuje na to, že boli unesené. Film plný zvratov ťa bude držať v napätí až do poslednej sekundy filmu.

4. Gone Girl (Stratené dievča)

Amy sa stratí v deň piateho výročia s Nickom. Všetko naznačuje tomu, že sa stalo niečo tragické. Nick zorganizuje po Amy obrovské medializované pátranie, no aj tak všetko nasvedčuje tomu, že práve Nick je zodpovedný za jej zmiznutie a tak sa stáva podozrivým číslo 1.

5. Fractured (Roztrieštený)

Nehoda jeho malej dcérky Peri dovedie Raya do najbližšej nemocnice, kde zistia, že ma narazenú hlavu a zlomenú ruku. Ray ani netuší, že moment, kedy vidí vo výťahu svoju ženu Joanne a Peri odchádzať na vyšetrenie CT bude posledný.

6. Girl On The Train (Dievča vo vlaku)

Každé ráno nasadne Rachel o tom istom čase na ten istý vlak, ktorý chodí okolo jej starého domu. Tam v súčasnosti žije jej exmanžel s jeho novou ženou Annou. Zdajú sa jej ako dokonalý pár, no jeden deň spozoruje Rachel niečo, čo jej názor zmení.

7. 10 Cloverfield Lane (Ulica Cloverfield 10)

Mladá Michelle sa zobudí so zlomenou nohou v bunkri hlboko pod zemou. Pomaly sa dozvedá, že vonku nastala invázia mimozemšťanov a von sa tak ľahko nedostane.

8. The Visit (Návšteva)

Desivý príbeh sestry a brata, ktorých poslala mama na týždeň na návštevu prarodičovskej vzdialenej farmy. Pomaly sa dozvedajú, že tam, kde sa nachádzajú by nemali byť a ľudia, s ktorými žijú už niekoľko dní nie sú ani omylom tí, za ktorých sa vydávajú.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.