Tak ako je už každému známe po jedným z najobľúbenejších ročných období opäť pomaly prichádza zima. Západy slnka a horúce letné počasie vystrieda farebná a o niečo chladnejšia jeseň. Ak ti čítanie robilo spoločnosť počas vyvaľovania sa na slnku, určite si rada spravíš pekný večer pri čaji a dobrej knihe aj počas jesene. Ponúkam ti teda zopár mojich tipov na knihy, ktoré by ťa mohli  baviť. 

5. 14 000 vecí prečo byť šťastným- Barbara Ann Kipfer

V kníhkupectve nájdeš kopec motivačnej literatúry, ale nájsť poriadnu, ktorá ťa naozaj prinúti zamyslieť sa nad svojim životom a nad tým, čo ti môže pomôcť prežiť každý deň s úsmevom na tvári vie byť niekedy poriadne ťažké. Myslím, že zo všetkých motivačných kníh, ktoré som doteraz čítala mi najviac pomohla táto. O knihe je známe, že autorka si začala zoznam vecí, ktoré ju robia šťastnou písať ešte v útlom veku. Keď dospievala dopĺňala svoj zoznam vždy o niečo nové až sa nakoniec zo zoznamu stala kniha. V knihe nenájdeš žiadne poznámky pod čiarou, analýzy, žiadne názory, dokonca tam nenájdeš ani žiadne príkazy čo musíš robiť, aby si bola šťastná. Je to len obyčajný zoznam, ktorý niekoho robí šťastnou a kto sa o to s tebou chce podeliť, Úsmev na perách budeš mať teda pri každej stránke knihy. A čo ty vieš, možno v knihe nájdeš  zoznam vecí, ktoré robia šťastnou práve teba.

goodreads.com

4. Kam zmizla Aljaška- John Green

Johna Greena určite poznáš podľa filmu Na vine sú hviezdy. Jeden z najpopulárnejších spisovateľov má na svojom konte dobré čítanie a niekedy je ťažké vybrať si, ktorú knihu od neho chytiť do ruky. Hlavný hrdina knihy Miles má nezvyčajnú záľubu v posledných slovách svetových osobností. Zo všetkých najradšej má posledné slová Franciosa Rabelais, ktorého posledná veta znie: „Idem hľadať to veľké azda.“ Miles však nechce prežiť niečo podobné a presvedčí svojich rodičov, aby mohol chodiť na internátnu školu. V škole spozná veľa nových tvári a ľudí, zažíva dobrodružstvá a prvýkrát sa zamilováva do nepredvídateľnej Aljašky. Čo však zmení Milesov pohľad na jeho „Veľké azda?“

amazon.com

3. Ne (verná)- Jarmila Slováková 

Mladá slovenská spisovateľka, ktorá v knihe rozpráva svoj životný príbeh. Určite sa s tým každá z nás stretla. Láska, zaľúbenosť… Každá vieme, že tieto pocity sprevádza nie len radosť a úsmev, ale aj sklamanie a plač. Nie vždy je ten, koho milujeme, zdieľame s ním jednu domácnosť a vychovávame deti je ten pravý. Čo sa však stane, keď to zistíme neskoro? Keď chvíľka nepozornosti môže rozbiť všetko to, čo ste spoločne budovali? Ako som na začiatku spomínala príbeh je zo zákulisia autorkinho života a určite zaujme aj teba, ja som polovicu knihy zhltla za deň. Možno v nej nájdeš pochopenie alebo prípravu na to, čo sa ti v živote môže stať, ale aj nemusí a ak sa ti to už stalo, tak možno nájdeš pochopenie od niekoho, kto si tým prešiel tiež.

FB: Neverná – Jarmila Slováková

2. Milk and Honey- Rupi Kaur 

Nie vždy musí byť poézia nudná. Milk and honey je zbierka poézie, ktorá je rozdelená do štyroch kapitol. Každá kapitola sa zaoberá niečím iným… zaoberá sa rôznymi bolesťami a pomáha liečiť trápenia. Milk and honey ťa zoberie na cestu životom, ktorá je nie vždy sladká ako med. Kniha je písaná jednoducho a predsa má na čitateľa neskutočný efekt. Kniha si ťa získa úplne celú, takže nepochybujem o tom, že ju zhltneš tak za hodinu a myslím, že keď sa dostaneš ku koncu, budeš chcieť stále viac.

goodreads.com

1.TO- Stephen King

Kingovky si v poslednej dobe získavajú veľkú obľubu. O jeho najnovšej sfilmovamej tvorbe si už určite počula a preto tá neprekvapí, že táto kniha skončila na prvom mieste. Film totiž za prvý víkend zarobil 180 miliónov a preto nepochybujem, že aj kniha si získa rovnaký počet fanúšikov. King sa pri tvorbe tohto príbehu inšpiroval strachom svojich ratolestí. Veď predsa každý sme mali z niečoho strach, keď sme boli deti. Hlavné postavy sú teda deti. Príbeh sa odohráva v mestečku Derry, kde každých 27 rokov miznú ľudia ale predovšetkým deti. Partia školákov sa ale rozhodne stráviť leto vyšetrovaním tejto záhady. Dobrodružstvo sprevádzané miestami strachom a zábavou skončí šťastne avšak príbeh pokračuje, ak sa teda občas rada bojíš táto kniha je pre teba.

amazon.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.