Vonku je ešte stále fajn počasie a ty premýšľaš nad tým, kam by si sa mohla vybrať na ďalší výlet? Zabudni na obkukané a známe pamiatky, prinášame ti pár tipov na zrúcaniny hradov, ktoré sa v rebríčkoch popularity nachádzajú pod tými najznámejšími. No naša krásna príroda v ich okolí a výhľady, ktoré z nich zažiješ rozhodne budú stáť za to!

Hrad Kamenica

Kamenický hrad je zrúcanina hradu nad obcou Kamenica, ležiacou neďaleko mesta Sabinov. Hovorí sa, že hrad chátra od 16. storočia, kedy v ňom naposledy sídlilo panstvo. V 19. storočí sa z jeho hradieb odobralo množstvo kameňa, ktorý bol použitý na stavbu pálenice. Dnes na ňom prebieha obnova, o ktorú sa stará Občianske združenie Kamenná veža.

Hrad Korlátko

Korlátko je zrúcanina hradu, ktorá sa nachádza pri obci Cerová v časti Rozbehy, na západnej strane Malých Karpát. Pochádza z 13. storočia a opustený bol v 18. storočí. Je to skvelý tip na výlet, ak nemáš chuť na dlhú turistiku, pretože dostať sa k nemu je veľmi ľahké. Po krátkej prechádzke lesom a niekoľkých schodoch sa ti naskytne nádherný výhľad.

Topoľčiansky hrad

Aj táto zrúcanina hradu pochádza z 13. storočia a nájdeš ju nad obcou Podhradie neďaleko Topoľčian. Hlavná veža a opevnenie hradu sú pomerne dobre zachovalé, no vstup na hrad je len na vlastné riziko. Výhľady z neho sú však očarujúce, ďaleké okolie tu budeš mať ako na dlani.

Hrad Jasenov

Jasenovský hrad je zrúcanina hradu nachádzajúca sa vo Vihorlatských vrchoch neďaleko mesta Humenné. Hovorí sa, že na tomto hrade sa kedysi razili falošné mince, za čo majstra dielne aj popravili. Tento hrad bol vyhlásený za kultúrnu pamiatku a ak nevieš kam sa pozrieť na východe Slovenska, určite túto zastávku nevynechaj.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.