Azda najčastejšou vlasovou dilemou žien je to, ako urýchliť ich rast. Nejedna žena totiž túži po dlhej a hustej korune krásy. Problém je ten, že len máloktorej vlasy relatívne rýchlo narastú do požadovanej dĺžky. Ak patríš práve do tej skupiny, ktorá túži po ich prirodzenom predĺžení, máme tu pre teba zopár veľmi jednoduchých trikov, ktorými si k splneniu svojej predstavy dopomôžeš. 

Na teplo zabudni

Vec, ktorú mnoho žien stále podceňuje je správne umývanie či úprava vlasov. Ak ich túžiš mať dlhšie, nezabudni, že teplom stráca vlas vlhkosť a prestáva sa predlžovať. Preto by si si ich mala vždy umývať vo vlažnej, nie teplej vode.

Odborníci odporúčajú umývanie zakončiť studenou vodou. Takisto sa vyhni aj pravidelnému fénovaniu či používaniu žehličky/kulmy. Takéto zahrievanie vlasy spaľuje, končeky postupne odpadávajú, a teda, aj keď pri korienkoch registruješ rast, reálne sa dĺžka nikdy nezmení.

Masáž nie je len pre telo

Azda najznámejšia rada pre rýchlejší rast vlasov je masáž pokožky hlavy. Môžeme to opakovať miliónkrát, venuj tomu 10 minút večer a sprav si z toho svoj beauty rituál.

Pravidelná masáž totiž podporuje krvný obeh pokožky, a tým pádom sú korienky lepšie vyživené, čo je základom pre ich rast. Dopomôcť si môžeš aj nejakým špeciálnym olejom, ktorý obsahuje výživné látky.

Správna strava

Výživa začína zvnútra, a preto by si mala dbať aj na to, ako sa stravuješ. Zlatým pravidlom je dostatočný príjem vody. Hydratované telo je totiž zdravé telo.

Do stravy pridaj potraviny, ktoré obsahujú dostatok vitamínov B, A a C. K tým, ktoré majú priamy vplyv na vlasy patria, napríklad, avokádo, ryby, orechy a vajíčka.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.