Skutočný vzťah treba budovať. Ak však chcete, aby prekonal všetky prekážky, musíte v sebe kultivovať tieto tri vlastnosti.

Láska nie je len hľadieť jednému do očí. Je najmä o spoločnom prekonávaní skúšok a životných problémov. Ak to však vzdáte na prvej zákrute a svojho partnera či partnerku budete obviňovať zo všetkého zlého, čo vás kedy v živote postretlo, pravdepodobne sa ďaleko nedostanete. Skutočne silné páry však majú tieto tri kvality spoločné. Práve tie im pomôžu prekonať akékoľvek ťažkosti.

Keď nám do cesty príde problém, práve ten neraz najlepšie preverí charakter každého človeka. Slaboch začne hľadať vinníka, len skutočne silný človek však začne hľadať riešenie. Antropologička Helen Fisher vysvetľuje, že vzťah naozaj môže všetko prekonať. Stačí, ak obaja partneri v sebe pestujú a kultivujú tieto tri kvality. Viete, ktoré sú to?

Vzájomná empatia

Tú by sme mohli vysvetliť ako schopnosť vcítiť sa do kože druhého. Nemusíme mu celkom rozumieť, no vždy sa o to môžeme posnažiť. Vždy by sme si mali nájsť čas na to, aby sme vypočuli partnera a dali mu priestor. Ak ho berieme na ľahkú váhu, v skutočnosti mu dávame najavo, že nám na ňom vôbec nezáleží. Aby však vzťah fungoval, empatiu by mali pestovať obaja partneri. Inak to nebude mať zmysel.

zdroj: Photo by Artem Beliaikin from Pexels

Emócie držia na uzde

A to najmä v stresových situáciách. Ak sa neviete ovládať, ďaleko nezájdete. Stresové situácie sú skvelou príležitosťou k osobnému rastu. Nikdy z nich nevyjdeme takí, akí sme do nich vošli. Buďme za ne vďační. A emócie držme na uzde. Nekričme, nehysterčime. K ničomu (dobrému) to nevedie. Ak sa vedia ovládať obaja partneri, urobia tak obrovský krok dopredu.

Zameriavajú sa na „pozitívnu ilúziu“

Čo to vlastne je? Ak ste s partnerom nejaký ten piatok, tak určite na ňom nájdete  aspoň 10 (zlo)zvykov, ktoré vás vedia vytočiť do nepríčetnosti. Možno to, že za sebou všade necháva ponožky, ženy vlasy v umývadle, nahlas grgá alebo vraví nemiestne vtipy. Cieľom pozitívnej ilúzie je však nenechať sa vytočiť. Zhlboka sa nadýchnuť a sústrediť sa na nejakú maličkosť, ktorú na ňom milujete. Pomôže vám to zmeniť negatívny tok myšlienok a zamerať sa na to, na čom naozaj záleží.

zdroj: ideapod

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.