Možno si to ani neuvedomujeme, ale každá z nás máme tanec v sebe. Či už tancuješ ako profesionálka alebo niekde na párty.. Táto vášeň sa proste v tebe ukrýva. Spoznáš to hlavne vtedy, ak počúvaš práve tú svoju obľúbenú pieseň a stačí, že tá ťa dokáže rozprúdiť.  Jasné, nie každý je tanečný typ od prírody, no povedzme si na rovinu, doma tancuje každý.

Tanec je činnosť, pri ktorej všetko zmizne, pohltí ťa a zrazu si len ty a hudba. Je to niečo čím vyjadrujeme to, akí sme. Či už si vyberieš typ ako sú Hip – Hop, Street Dance, brušné tance, Latino dance, Tango, moderné tance , je to jedno, pretože je to len o hudbe a pohyboch.

V dnešnej dobe je množstvo hudobných klipov, v ktorých majú účinkujúci tanečníci prepracované choreografie. No koľko z nich má v sebe naozaj vášeň? Koľko z nich naozaj miluje tanec? V televízii to možno vyzerá atraktívne a pôsobivo, no keby sme ich stretli osobne, tú vášeň, by sme z niektorých necítili.pexels-photo-175659photo: pexels.com

Od malička som na základnej škole tancovala moderné tance, no ďaleko som to nedotiahla. V neskoršom veku som sa prihlásila na kurz Latino dance a to ma pohltilo. Milujem Latinsko – americké skladby, spevákov, tanečníkov a všetko, čo je s tým spojené. Rada navštevujem kluby s touto tematikou a snažím sa pochopiť ich mentalitu. Keď ich sledujem, cítim z nich obrovskú vášeň.

Nie je to o tom, že majú perfektne nacvičenú choreografiu, ale o tom, že hudbu cítia a nechajú sa ňou unášať. Tie ladné pohyby s krivkami celého tela, to je niečo neopísateľné.  Myslím, že budeš so mnou súhlasiť, ak poviem, že tento druh tanca je najvášnivejší.  Netvrdím, však, že niekto to necíti inak.

Keď sa dostaneme k tomu, že nám tanec prospieva nielen fyzicky, ale aj duševne, prídeme na to, že je to úžasná forma, ako spojiť telo a dušu. Poznáš ten pocit, keď si len tak ráno cestuješ autom či autobusom do školy, alebo do práce a pustíš si hudbu? Určite áno! To je presne to, čo sa ti snažím vysvetliť. Keď iba obyčajný zvuk vie tak pomôcť našej duši, že nás naprogramuje na úplne inú náladu, tak čo potom dokáže tanec? Nadopuje ťa ešte viac!

69fa30480d266ae69dad7fe584bccd53

foto: pinterest.com

Skúsme experiment 🙂 Pri najbližšom záchvate zlosti, negatívnej nálade, alebo únave sa proste len postav, zatvor sa do izby, daj si slúchadla a počúvaj hudbu. Popritom sa nezabudni postaviť a tancuj ako sa ti len chce. Či budeš tancovať dobre, alebo nie, na tom nezáleží, veď predsa nestojíš pred veľkou porotou. No už teraz ti garantujem, že po pol hodinke, nielenže spáliš tie nechcené kalórie, ale hlavne sa tvoja duša uvoľní, zregeneruje a všetko zlé, čo v tebe je, odíde.

Odporúča sa opakovať!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.