Vravievaš mi, že takú, ako som ja, si ešte nestretol. Že mne podobná neexistuje. Že som proste jediná „svojho druhu“. Trochu normálna. A trochu nie. Príliš dobrá pre tento svet a príliš zlá pre akýkoľvek iný. Trochu blázon, trochu vetroplach, no na druhej strane pokorná a príliš citlivá.

A vraj takú ma chceš. So všetkým tým, čo v sebe nosím. Celý ten balíček. Nechceš nič meniť. Chceš ma celú. S chybami. Bez chýb. Pre niekoho dokonalú, pre iného nemožnú. Raz s nohami v oblakoch, inokedy s hlavou na zemi. Ráno so svetom v rukách a večer s jeho ťažobou na pleciach.

A ty ma aj tak chceš.  

Ale vieš čo?

Som náladová. Celý čas sa smejem, teším sa zo života a po chvíli mi niečo sadne na nos. Možno bez príčiny. Možno s ňou. Ale budem po tebe chmúriť a kričať. A potom ťa objímem. Taká som.

Ráno vstávam ududraná. Asi desať minút nehovorím s nikým. Musím totiž počúvať tie otravné hlasy v hlave. Cez noc sa ich v nej nazbieralo až príliš veľa. A preto chodím zamyslená a narážam do vecí. Niekedy aj preto, že mám jedno oko zavreté. Vieš, chcela by som spávať aspoň do dvanástej. Taká som.

zdroj: unsplash.com

Nikdy nemám dosť. Ničoho. Keď mi rozumieš. No najmä čokolády. Vyjedám ju aj počas diéty a hnevám sa, že priberám. A môžeš za to ty. Lebo ty si mi ju kúpil. Tak sa na to priprav. Lebo taká som.

Bývam aj panovačná. Chcem všetko a chcem to hneď. Niekedy bez kompromisov. Musí byť po mojom. Inak sa urazím a buchnem dvermi. Presne tými, ktorými po chvíli vyleziem späť a tvárim sa, že sa nič nestalo. Možno mám rozdvojenú osobnosť. A tak nezískaš jednu, ale rovno dve. Pretože tá druhá je mojou súčasťou. Proste taká som.

Keby som si mala vybrať medzi tebou a šteniatkom, tak hádaj, kto vyhrá?! No áno. Aj taká som.

A zrejme ostaneš hladný, keď v chladničke bude porcia len pre jedného. S jedlom sa proste nedelím. Taká som.

Bývam žiarlivá. Hoci to nikdy nepriznám. Nikdy ti to nepoviem, ale vraždila by som pre každý tvoj pohľad, ktorý venuješ inej. Tak sa smieš pozerať len na mňa! Rozumieš? Proste som taká. Chcem ťa celého len pre seba.

No na druhej strane, vždy si nájdem na teba čas. Hoci ho nebude veľa, ale nech sa deje čokoľvek, vždy budeš môcť za mnou prísť. Aj taká som.

zdroj: unsplash.com

Na každú tvoj pripomienku budem mať vždy pripravenú drzú odpoveď. Budem protivná a to, čo ti poviem, nebudem myslieť vážne. Lebo taká som.

Ale nikdy nezaspím, kým neprídeš domov. Vždy sa budem o teba báť. Až do tej chvíle, kým nebudeš vedľa mňa. Kým nebudem v tvojom náručí, z ktorého ťa nebudem chcieť pustiť. Lebo aj taká som.

Každú chvíľu budem žobroniť o masáž a o to, aby si ma škrabkal pri televízii. Pretože som taká…

Keď napadne prvý sneh, tak ti ho nahádžem za golier a budem sa tváriť neskutočne previnilo. Lebo taká som.

Budem sa na teba pozerať tak, ako sa na teba ešte žiadna nepozerala.

zdroj: unsplash.com

Budem od teba vyžadovať pozornosť. Veľa pozornosti. Bozky na verejnosti, objatia na rozlúčku. No na oplátku ti budem posielať hlúpe vtipy. A vyznania lásky. A sľubujem, že nielen po dvoch pohároch vína. Lebo ja sa poznám. A taká som.

Hrdo sa budem vedľa teba nosiť a každému hovoriť, aký si úžasný. No tebe poviem len, že si blázon. Lebo ním naozaj si. A nebudem ti predsa masírovať ego.

Niekedy budem vyvádzať bez príčiny. Alebo len kvôli ťažkému dňu. No vtedy bude stačiť len jedno tvoje objatie. To ti sľubujem. Lebo ja viem, že taká som.

Ale vieš čo?!

Neprestanem ťa milovať. Až pokiaľ mi na to nedáš dôvod…

Lebo vieš… Taká som…

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.