Unsplash/Jared Sluyter

Určite si už počula známu vetu o tom, že ženy pochádzajú z Venuše a muži naopak z Marsu. Každé pohlavie má svoje dominantné povahové črty, na základe ktorých koná. U žien prevláda citlivosť a srdce, zatiaľ čo muži bývajú racionálni.

Každá z nás sa zamilováva iným spôsobom. Kým jednej stačí pár pekných chvíľ a lieta v tom až po uši, iná potrebuje určitú dobu, kým sa niekto prebojuje až k jej srdcu. Ale žena, ktorá miluje je schopná všetkého. Vždy sa bude za každú cenu pokúšať biť za lásku a za toho, koho miluje.

Bude sa ju snažiť ochrániť zo všetkých svojich síl. Dokáže odsunúť na bok svoju hrdosť, a sem tam skloniť hlavu. Bude odpúšťať, kým bude milovať. Zahrnie ťa nehou a láskavosťou. Spraví pre teba prvé aj posledné. My ženy sme jednoducho také. Keď milujeme – milujeme celým srdcom.

Keď však ľúbiť prestane, zaručene to spoznáš.

Zrazu príde chlad. Uvedomíš si, že niečo nie je v poriadku. Že ti niečo chýba. Pocítiš len jej neprítomnosť. Nie, nebude kričať, trieskať dvermi ani sa hnevať. Toto sú emócie, ktoré prezrádzajú, že nám na tom druhom stále záleží, a že stojí za to aby sme oň bojovali.

Žena, ktorá nemiluje sa pomaly vytratí z tvojho života a nechá po sebe prázdno. Pocítiš to v tom, keď ti ráno nezaželá dobré ráno. Keď viac nebude čakať na to, či jej napíšeš na dobrú noc. Prestane sa zaujímať kde si bol a s kým.

Nechá ťa tak. Uvedomí si, že bojovala pridlho a je vyčerpaná. Veľmi dobre vie, kedy sa oplatí odísť z boja. Neprestala ľúbiť zo dňa na deň. Ver, že to nebude ani o tom čo si urobil, ale skôr o tom čo sa nestalo. Nerobil si nič preto, aby ostala. Nedal si jej pocit, že je pre teba dôležitá. Nevedela, že chceš aby tu bola naďalej pre teba. A tak sa vzdialilo. Jej srdce ochladlo a viac už neľúbi.

 

Protikladom krásy nie je škaredosť, ale ľahostajnosť. Opakom vernosti nie je zrada, ale ľahostajnosť. A protikladom života nie je smrť, ale ľahostajnosť. Protikladom lásky nie je nenávisť. Je to ľahostajnosť.“

– Elie Wiesel

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating