Nedávno sme sa opýtali našich slovenských mužov, aký by bol podľa nich skutočný dôvod na rozchod. Dnes ti prinášame zahraničnú štúdiu, ktorá ťa svojimi výsledkami určite prekvapí.

Medzi najčastejšie dôvody na rozchod môžeme určite zaradiť neveru, nezhody medzi partnermi, klamstvo, manipuláciu, stratu vášne a podobne. Niekedy však môže ísť aj o úplné maličkosti, ktoré sa na prvý pohľad ako prekážka javiť nemusia.

Ako je to podľa teba s platením na rande? Mal by platiť výlučne chlap, mala by si dvojica účet rozdeliť alebo by sa mala so zaplatením ponúknuť práve žena? Štúdia zverejnená na Sage Journals prišla k zaujímavému záveru, a to, že až 44 % mužov by prestalo randiť a rozišli by sa so ženou, ktorá sa nikdy neponúkne, že za účet zaplatí.

Nemusí ho v skutočnosti zaplatiť, ale dôležité je, že by sa mala aspoň ponúknuť. Ak žena totiž automaticky očakáva, že za ňu bude zaplatené, nemusí brať vzťah vážne. V skutočnosti len využíva pozornosť a peniaze daného chlapa. Aj keď je žena pekná, muži nemajú radi vypočítavé a sebecké typy, ktoré hľadia len na svoje vlastné záujmy.

Ako to máš ty? Máš aspoň snahu o účet zaplatiť alebo ti vyhovuje, ak za teba platia iní?

 

Zdroj: journals.sagepub.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.