Ak budeš najbližšie hľadať tipy na výlet, ulož si pre prípad tento článok. V ňom ti totiž prinášame 5 tipov na miesta nachádzajúce sa na strednom Slovensku. Výlet do prírody tu určite oceníš!

Aktuálne máš tú najlepšiu príležitosť na takéto spoznávanie očarujúcich miest Slovenska. Vonku je ideálne počasie, kedy ti stačí ľahká mikina okolo pása, aby ti v prírode nebolo chladno, no zároveň sa príliš nespotíš, keďže ešte máme do ochromujúcich horúčav trochu času. Napriek tomu si nezabudni so sebou zobrať opaľovací krém alebo SPF krém s ochranou pred UVA a UVB žiarením, a, samozrejme, repelent.

Tipy na výlet do prírody na strednom Slovensku

Rozhľadňa Terchovské srdce

Rozhľadňa Terchovské srdce je poslednou zo zastávok už dlho existujúceho náučného chodníka, ktorý je zameraný na spoznávanie fauny a flóry Národného parku Malá Fatra.

Vyhliadkovú vežu môžeš vidieť už z príchodu do Terchovej v smere od Žiliny, a vedie k nej asi 1 km dlhá nenáročná turistická trasa, ktorá začína v centre Terchovej. Je vysoká 30 metrov a na vežu sa vystupuje po užšom schodisku. Hore sa nachádzajú 3 terasy, z ktorých je krásny výhľad na okolitú krajinu.

Šútovský vodopád

Šútovský vodopád je so svojou výškou 38 m štvrtý najvyšší vodopád na Slovensku. Nachádza sa v Krivánskej Malej Fatre v Šútovskej doline. Tvoria ho takzvané Mojžišove pramene a dostaneš sa k nemu priamo z obce Šútovo.

Túra k nemu nie je rovná cesta, po chvíli sa asfaltka zmení na kamenný chodník so strmším stúpaním, no túto cestu zvládnu aj deti. Ak je dostatočne teplo alebo si otužilec, pribaľ si aj plavky a cestou sa osviež v Šútovskom lome, v krásnom prírodnom kúpalisku s priezračnou vodou.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

1 2
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.