Žiaden chlap nestojí za to, aby si vnútri seba pochovala to dievča, akým si bola. Akým si bola predtým všetkým. 

My ženy sme nepoučiteľné. Zamilujeme sa a sme ochotné urobiť všetko možné, aby sa dotyčný muž zamiloval tiež. Počula si, že má rád ženy s krátkymi vlasmi? Neváhaš a ostriháš sa. Vieš, že miluje pizzu? Napíšeš mu a pozveš ho. Nevadí, že ty ju nemáš rada a oveľa radšej by si si pochutnala na cestovinách. Pizza je predsa teraz aj tvoje obľúbené jedlo. Má rád metal? Zo dňa na deň si aj ty ich fanúšička. Povie ti, že má rád drzé a uštipačné ženy? No kráska, asi je čas na zmenu nie? Ani chvíľu nad tým nepremýšľaš a nemáš úctu pred nikým.

Funguje to. Tvoj vysnívaný muž si ťa všimne. Bohužiaľ, je to len na krátko.

pexels.com

Stratila si ho tak rýchlo, ako prišiel. Ja viem, zlatko. Mala si ho rada. Bola si pre neho ochotná sa zmeniť, urobiť zo seba iného človeka a prehodnotiť svoj život len preto, aby si ťa všimol. Plačeš. Veľmi. Celé noci nespíš a nežiješ len preto, že uvažuješ čo si robila zle.

Ja ti to poviem. 

Stratila si samú seba. 

Stratila si sa niekde medzi tým byť jeho vysnívanou ženou a byť sama sebou. 

Urobila si strašnú vec. 

Nikdy, ale naozaj nikdy nedovoľ, aby zomrelo to dievča v tebe. Tá žena, ktorá vie, čo chce a vie byť úprimná. Tá dáma, ktorá si váži svojich rodičov a ľudí naokolo. Si tá, ktorá má rada dlhé vlasy a najviac miluje, keď môže každý mesiac vyskúšať novú farbu. Si dospelá žena, no keď príde tá nálada, ideš a pozrieš si niektorú z Disney rozprávok. Miluješ klasickú hudbu a návštevy divadla. Rada sa napchávaš zmrzlinou no každý deň ťa je vidieť v posilovni. Tráviš čas osamote v lese a dobíjaš si baterky. Nevadí ti nosiť tepláky a nemáš na sebe každý deň make-up. Si ambiciózna, zlatko, tak mi povedz kde si sa podela? Kde si zmizla? 

pexels.com

Zostalo z teba to, čo chcel on. No ja viem že to nie si ty. Ty nie si tá, na ktorú sa hráš. Nasadzuješ si každý deň na seba masku a účinkuješ v divadle, ktoré má názov realita. No toto nie je tvoja realita. 

Toto bolí viac ako ten stratený vzťah. Pretože to nie je o ňom. Nie je to o niekom, kto by ťa chcel len keby si mala iné vlasy. Len keby si počúvala iný druh hudby. Len keby si mala iné záľuby.

Pretože ten pravý ťa bude ľúbiť práve preto, aká si. Bude ťa milovať bez podmienok. 

Je to o tebe. Nestrácaj sa, kráska, pre niekoho, komu na tebe nezáleží. Nenič tú ženu, ktorá je úprimná a miluje tento svet. Si úžasná taká, aká si. Si perfektná so všetkými tvojimi zvykmi, ktoré máš a ktoré si ani neuvedomuješ, že robíš. Si prekrásna po ráne, keď si uvaríš kávu. Si výmimočná preto, že zvládaš tento svet s úsmevom. Si spontánna, keď kráčaš ulicou a smeješ sa. Vtedy si sama sebou. Tak sa nezatracuj.

pexels.com

Miluj sa. 

Presne takáto. 

Potom príde muž, ktorý si ťa zaslúži. 

Počkaj si. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.