Poznáte to. Tie reči, že Vám to nevydrží. Že ste príliš odlišní. Že protiklady sa priťahujú, ale nevydržia spolu. To si ty a tvoje vzťahy. Niekedy pokoj, inokedy búrky, sem tam rozchody, šance, slzy a bolesti. Láska nie je jednoduchá a do života ti neprinesie len motýliky v bruchu a radosť. Častokrát je to aj o sklamaniach, o bolesti a šanci.

Pred pár dňami prišla za mnou jedna dobrá priateľka. Zlomená z rozchodu. Veľká bolesť. No ešte väčšia láska. Po všetkých rečiach o tom, ako veľmi ju to zranilo mi však povedala: „Vieš čo, aj tak verím v lásku na celý život. Možno aj s ním opäť. Možno sa máme poučiť a pochopiť. Ktovie, no verím na ňu. Je to síce veľká výzva v dnešnej dobe, ale ja ju zvládnem!“

Nad jej slovami som ešte v ten večer silno uvažovala. Aj vy ste v dnešnom svete skeptické? Aj vy sa radujete nad skvelými momentmi lásky vašej kamošky, ale zároveň ju varujete, že to nemusí dopadnúť dobre? Lebo vraj no… dnešná doba. Kde nie je nič isté, milenky a milenci prichádzajú, nevážime si tých druhých a ideme do vzťahu s vysokými nárokmi. Sme sklamaní, odchádzame, naše sny sa búrajú. Pálime mosty. Staviame múry.

zdroj: unsplash.com

 

Ja verím na lásku na celý život. Naozaj. Niekedy s pochybami. Niekedy s obavami.No stále verím, že existuje. Verím, že i dnešná doba ju nevyradila z rebríčku priorít. Verím, že stále máme city a sme ochotní za lásku bojovať. Chce to len úsilie, komunikáciu a veľa trpezlivosti. Teším sa z toho, keď vidím úprimnú a čistú lásku dvoch ľudí. Nie vždy dokonalú. Ale taká je. Možno sa snažíme dnes nájsť Pána Dokonalého, ktorý bude podľa našich predstáv. Avšak čakať na niekoho, kto bude bez chýb a bude s ním všetko jednoduché, je naozaj nemožné. Občas musíme obetovať niečo pre lásku, musíme si vytrpieť a pochopiť.

Existuje láska na celý život.

Možno ju práve zažívaš.

Verím, že sa o ňu príkladne staráš.

Pretože všetko, čo potrebuješ k životu, je úprimná a čistá láska.

Verme na lásku. Na tú pravú.

Existuje. Naozaj.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.