Aké je to stretnúť správnu osobu, no v nesprávny čas? Podľa portálu lifehack presne takéto…

Čas je drahocenný. Vôbec si túto skutočnosť neuvedomujeme – teda až do chvíle, keď sa čas začne pohrávať aj s naším životom. Počas našej existencie stretneme množstvo ľudí a každého z nejakého konkrétneho dôvodu. Každý človek nám do života prinesie určitú lekciu, vďaka ktorej vyzrejeme ešte viac. Aj napriek tomu však raz stretneme tú pravú osobu – tú, ktorá nám bola určená spomedzi všetkýchViete, čo je však najhoršie? Ak v tej chvíli čas nebude hrať v náš prospech a my stretneme tú správnu osobu, no v nesprávny čas.

Psychológovia sa už stihli venovať aj tomuto problému. Čo sa s nami deje a ako sa cítime, keď stretneme tú správnu osobu, no v nesprávny čas? Ich odpoveď na otázku je jednoduchá: cítime sa, akoby sme v niečom neuspeli. Akoby sme nejakú vec nemali šancu dokončiť. A keď sa všetky faktory dokopy spočítajú a my nedostaneme to, čo chceme (teda našu vysnenú osobu, ktorú už máme na dosah), môže to v nás vyvolať pocity straty, smútku či ľútosti a my sa, samozrejme, budeme zameriavať iba na všetko negatívne.

Keď stretneme niekoho ideálneho, je jasné, že chceme, aby v našom živote ostal. Je jasné, že sa zo všetkých síl snažíme, aby to fungovalo. Bohužiaľ, aj keď konečne je všetko tak, ako má byť, no načasovanie je jednoducho nesprávne – či už pre nás alebo pre danú osobu, nedokážeme urobiť  nič, čo by túto situáciu mohlo zmeniť.

Je to ťažké pochopiť, no možno stretnúť niekoho v nesprávny čas koniec koncov znamená, že on alebo ona nie je tá správna osoba.

zdroj: unsplash.com

Dobre, a čo ak by ste sa na vec pozreli z takéhoto uhlu? Aj keď daná osoba sa zdá byť ideálna a spĺňa všetky kritériá, ktoré by ste od svojho partnera očakávali, táto osoba prišla do vášho života v nesprávny čas. A toto zlé načasovanie je bohužiaľ dôvod, ktorý predurčuje váš vzťah k zániku. Opýtajte sa teda samých seba – bola to naozaj tá správna osoba?

Možno nie. Možno, ak by naozaj bola tou správnou osobou, zjavila by sa presne vtedy, keď by čas hral vo váš prospech a vy by ste mohli byť spolu.

Takže, možno to nie je presne to, čo chcete počuť, ale ak ste stretli „správnu“ osobu, v „nesprávny“ čas, pravdepodobne to nebude tá správna osoba.

Buďte otvorení novým vzťahom

Nevešajte však hlavu. Pevne verím, že tam vonku na každého čaká jeho spriaznená duša – jeho chýbajúca polovička. Jediné, čo musíte urobiť, je ostať sami sebou a nebrániť sa novým vzťahom. Pretože, koniec koncov, tá pravá láska si vás nájde. A ešte lepšie bude, že vy budete na ňu pripravení (aj keď si možno budete myslieť opak).

zdroj: lifehack

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.