Pixabay free photo from Pexels

Hoci sa ženy považujú za tú citlivejšiu osobu vo vzťahu, aj mužov dokáže niečo zabolieť. Môžu to byť práve uštipačné výroky, ktoré tvojej polovičke nepríjemne podupú sebavedomie. Mysli na to, že on sa tiež potrebuje cítiť milovane. Portál Bolde, Her way a Cosmopolitan uviedli typ fráz, ktoré by si si radšej mala nechať pre seba.

Si presne ako môj bývalý

Rana priamo do živého. Tvoja polovička zrejme vie, čo si zažívala v predchádzajúcom vzťahu a rozhodne by nechcel, aby si pri ňom rovnako trpela. Ešte horšie, čo môžeš povedať, je: „Toto by mi môj bývalý v živote neurobil.“ Dobre, tak ste sa zrejme nemali rozísť. Uvedom si, že nikto nie je dokonalý a už dupľom nie tvoj partner. Preto skús udržať svoj impulzívny výbuch na uzde a zhlboka sa nadýchni. Všetko sa dá v pokoji vyriešiť.

Dobre som ťa vychovala

Mala by si si uvedomiť, že tvoj partner je samostatne zmýšľajúci chlap. Áno, niekedy to tak nevyzerá, no nie je žiadnym psíkom na vodítku a vychovávať budeš iba vaše spoločné dieťa. Ak by ste sa rozhodli k tomuto kroku. Nesnaž sa ho vlastniť a nevyhadzuj mu na oči, čo všetko vďaka tebe má. Chce lásku, nie druhú mamu.

Buď ticho

Máte medzi sebou konflikt, no nechceš ho ani vidieť? Dobre, dá sa to vysvetliť aj lepšou cestou. Skús zo svojho slovníka vynechať buď ticho, v spojení s vulgarizmami,/ vypadni mi z očí/ nezaujíma ma to. Je pochopiteľné, že v návaloch emócií konáme rôzne, no vďaka týmto slovám by sa ti už nikdy nemusel otvoriť.

Páči sa mi tvoj kamoš

Je prirodzené, že k vzťahu patrí aj istá malá miera žiarlivosti. Možno aj tvoju polovičku zaujíma, čo je to za kamaráta, s ktorým si píšeš. Funguje to, samozrejme, aj opačne a nie je na tom nič zlé. No, na čo je dobré, keď sa snažíš zneistiť svojho partnera rečami, ako veľmi ťa priťahuje jeho priateľ? Neprilieval olej do ohňa, pretože táto zaujímavá hra sa môže premeniť v hotovú katastrofu.

Si mamičkin chlapec

To, že má chlap skvelý vzťah so ženou, ktorá mu dala život, je úžasná vec. Ak si váži svoju mamu, rovnako sa bude správať k tebe. Celý život bol vychovávaný, ako sa k dáme správať a rozhodne by ťa nezhadzoval. Prečo by mu to teda mala vyčítať? Iste, môže tu dôjsť k roztržke kvôli tomu, že je na ňu naviazaný, no daj mu čas. Má vlastnú hlavu a určite by si nemala stáť medzi ním a jeho mamou.

Som lepšia ako ty

Vzťah nie je súťaž. Nezáleží na tom, kto v čom vyniká, pretože obaja ste dobrí v iných veciach. Preto sa nesnaž nad ním vyvyšovať. Možno si práve teraz ty tá, ktorej sa lepšie darí v pracovnej a finančnej oblasti. Ale zamyslela si sa, že aj jeho by to mohlo trápiť? Denne môže uvažovať nad vecami, ktoré chce zmeniť, no ide to pomaly. Nezhadzuj ho, ale podpor ho. To je ten hnací motor, čo potrebuje.

Prečo sa iba váľaš na gauči

Každý z nás má právo na oddych, tak prečo by si nemohol zahrať to playko? Aj ty sa potrebuješ odreagovať, a preto vybehneš s kamoškou na víno. Predstav si, ako by ti padla otázka: „Prečo zase piješ?“ Pričom nie si žiadna alkoholička, len potrebuješ pauzu. Presne ako on pri hre alebo futbalovom zápase. Skúste mať pre seba viac pochopenia.

Toto sú však veci, ktorými by si tieto frázy mala nahradiť, aby sa tvoj priateľ cítil lepšie alebo môžeš použiť pár komplimentov, ktoré muži milujú.

Zdroj: Bolde, Her way a Cosmopolitan

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating