Častokrát dostávame menej lásky, ako si zaslúžime. Myslíme si, že osoba, ktorá nás zraňuje je jediná možnosť a sme presvedčení o tom, že si nikoho lepšieho nezaslúžime. Zostávame v toxických vzťahoch. Stávame sa ľuďmi, ktorí si nevážia samých seba a zraňujeme sa s úplným vedomým.

Neskôr odchádzame zo vzťahov dobití, vysilení a nešťastní. Uzavrieme sa sami do seba a už v lásku neveríme. Áno, vitaj drahá v skupine ľudí, ktorá si prešla toxickými vzťahmi.

Buďme k sebe teraz úprimné – kto nezažil toxický vzťah alebo toxické zamilovanie? Dobrá správa je, že veľa z nás si prešlo týmito „zážitkami“ v podobe sĺz, doprosovania sa a hanby. Zlá správa je, že niektoré sme stále s našimi toxickými vzťahmi spokojné. Nechceme ísť preč z komfortnej zóny. Jednoducho zostávame spokojné, no zničené a čakáme. Možno na pomoc, možno na iného človeka, možno na zázrak.

Tvoj toxický vzťah bol ľahko definovateľný – poníženie. Poníženie samej seba. Poníženie tvojej osoby. Nebolo to ľahké odísť, no horšie bolo, keď si vedome trávila čas s niekým, kto za to nestál.

Život po toxickom vzťahu je zvláštny. Je bolestivý. No je to nová šanca na život. Na ten skutočný. Na ten hodnotný. 

Nie vždy to bude jednoduché, ale ver mi, že budovanie nového života a tvojho nového „ja“ je správne. Dobre, poučila si sa, spoznala si nových ľudí, vieš čo chceš. Tak poď ďalej, drahá moja.

Už stačilo. Sebatrýznenie a seba poškodzovanie svojho ega a duše je už za tebou. Moja milá, nový deň je tu!  

Vyšla si síce zo vzťahu unavená, no silnejšia. Ver mi! Chce to čas, ako všetko, čo sa udialo v našom živote. Svoje prehry a pády musíš brať ako dar, ktorý ťa urobil silnejšou a vďaka tomu si opäť niečo pochopila a poučila sa. Každá zlá skúsenosť je vlastne dobrá skúsenosť! On bol v tvojom živote testom, ktorý si zvládla a potrebuješ ísť ďalej. Nepozeraj sa späť s odporom. Bola si zamilovaná, rešpektuj to. Stalo sa, ty už máš však nový život.

Áno, budeš občas cítiť bolesť. Áno, nie vždy bude deň krásny. Áno, nie vždy to budeš zvládať dokonale. 

Viem, že budeš zavrhovať lásku, hovoriť o nej zle, ale verím, že jedného dňa opäť budeš milovať a nájdeš niekoho, kto pre teba nebude len príťažou a trestom.

Je dôležité, že si si uvedomila, že tvoj toxický vzťah ťa iba vyčerpával.

Je dôležité, že si sa odhodlala zobrať svoj život do vlastných rúk a pochopila si, že si zaslúžiš niečo lepšie. 

Nevzdávaj svoje odhodlanie posunúť sa vo svojom živote. Obdivujem ťa, že si pochopila, že si hodnotná a chceš od života viac. Možno máš stále obavy, no ver mi, že jedného dňa bude všetko dávať zmysel a ty budeš neuveriteľne šťastná. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.