Určite často rozmýšľaš o sebe. Hodnotíš, preberáš a snažíš sa o zmenu. Väčšinou. Si vnímavá. Niekedy až moc sarkastická či ironická. Vieš skritizovať celú tvoju osobnosť, no na druhej strane sa hneváš na svet, ak ti povie niečo zlé. Ty, milá moja, si žena mnohých tvárí.

Je pozoruhodné, ako všetko zvládaš, ako krásne sa meníš a s ním meníš i prostredie a ľudí. Je priam očarujúce, s akou hrdosťou znášaš prehry a zmeny. Berieš to ako niečo, čo do života príde a posunie ťa. Niekedy viac pozeráš po ženách ako mužoch. Skúmaš ich a nechávaš sa inšpirovať.

zdroj: unsplash.com

Tvoj šatník je jednoduchý, ale sama si zložito ráno skúšaš všetky veci, ktoré sa v ňom nachádzajú. Tvoje nálady sú niekedy ako nevyspytateľné počasie, ktoré však niekedy zvládaš s prehľadom. Občas sa strácaš v živote a premýšľaš, či si na dobrej ceste. Premýšľaš, že by si jedného dňa len tak odišla a objavovala svet. Si veľmi nevyspytateľná v tom, že si otvorená novým možnostiam, ale mnohé svoje zachovávané zvyky vieš behom dňa úplne zmeniť.

Niekedy je ti ťažko porozumieť, lebo sama nevieš, čo chceš. Častokrát sa vieš úplne „rozbiť“ tým, že veľa premýšľaš o svojich problémoch. Svojmu mužovi či kamarátke občas povieš o všetkom čo sa deje v rodine, v práci, doma a nečakáš radu. Len chceš, aby ťa niekto vypočul. Niekde v tvojej obľúbenej starej krabici máš všetky fotky, spomienky a staré obaly od čokolád, ktoré si kedy dostala.

Veľmi rada bývaš záhadná. Máš studenšie nohy ako tvoj frajer a rada sa v noci zababušíš do veľkého paplóna. Máš rada príjemné prekvapenia, ale miluješ, keď ti tvoj drahý len tak prinesie kyticu vo všedný deň. Všetky tvoje topánky sú vraj z výpredaja za dobrú cenu. Aspoň pred frajerom to tak hovoríš. Ak ti niekto klame, neskôr na to aj tak prídeš.

zdroj: unsplash.com

Niekedy uveríš, že sa človek zmenil. Alebo tomu len proste chceš veriť. Veľmi nerada sa ospravedlňuješ, ak sa hádaš s frajerom a aj keď si myslíš, že nemáš úplnú pravdu. Potrebuješ občas neustále napätie a riešenie situácií. Nebaví ťa nuda a neustály pokoj. Niekedy proste chceš zažívať veci ako v kriminálke či telenovele. Baví ťa skúmať, riešiť a tak povediac „trpieť“. Chceš, aby tvoj muž bol voňavý, dobre oblečený a príťažlivý. Neznášaš arogantných frajeríkov, ktorí prídu v bare za tebou a povedia:“ Čo tu robí taká krásna žena a sama?“

Si bordelár, ale takisto vieš byť aj riadny pedant. Svoj účes by si najradšej stále menila. Hanbíš sa tancovať, ale veľmi rada by si chodila na hodiny tanca, ktoré by ťa učil fešný tanečník. Miluješ svoj krém na tvár. Tak, ako niekedy neznášaš, keď ti tvoja mama radí, tak aj miluješ jej dobré rady. O svojich bývalých sa snažíš hovoriť neutrálne, no vždy spomenieš i niečo, čo si na ňom neznášala. Občas máš rada, ak sa ti tvoj drahý doprosuje a chce ťa. Si novodobá feministka a veľmi rada to dávaš  v rozhovoroch najavo. Si na to jednoducho pyšná. Neznášaš cigaretový dym, ale niekedy si proste len tak zapáliš a užívaš si to. Tak ako vieš byť i slušné dievčatko, vieš byť i veľká rebelka a vybrať sa s kamoškami do starého domu. Alkohol ti moc nechutí a nerada sa spiješ, no ak raz, tak poriadne s kamoškami so spevom po meste.

zdroj: unsplash.com

Zbožňuješ pocit, keď prídeš domov a dáš si dole podprsenku. Ak sa ti zapáči nejaká kniha, vieš ju prečítať za jeden večer. Romantické filmy máš síce rada, avšak najväčší relax je pri Game Of Thrones a American Horror Story. Nikdy nie je neskoro na dobré víno či pivo! Nemáš rada klasických fešákov z Hollywoodu, dávaš prednosť svojským hercom. Veľmi rada ohováraš, pardon, konštatuješ a nakoniec dodáš:“ Veď, my iba konštatujeme, nekritizujeme. Hovoríme pravdu a fakty.“

Aspoň raz do mesiaca ti napadne, že by si chcela ísť pomáhať do Afriky, na misiu. Snažíš sa žiť zdravo, ale aj tak zbožňuješ čipsy a kolu. Tak ako vieš byť veľmi aktívna, vieš byť i veľmi lenivá a stráviš celý deň v posteli. Si tvrdohlavá a málokedy ťa niekto presvedčí, že máš robiť niečo iné. Vieš čo potrebuješ a poznáš sa. Neznášaš, keď ti niekto hovorí, ako sa máš obliekať a vyzerať. Potrpíš si na dobrých momentoch a všetko si rada zaznamenávaš. Zbožňuješ svetre! Vieš byť veľmi empatická a niekedy sa až moc vžiť do pocitov druhých. Si svojská, ale zbožňuješ to. Vieš svoje kvality a svoje chyby a vieš si to priznať.

A preto si ťa vážim.

Pretože si sama sebou.

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.