Keď som zamilovaná, je to najkrajší pocit na svete – pocit, ktorý hreje moje bruško plné motýlikov a ktorý ma núti bezdôvodne sa usmievať.

Ten pocit, vďaka ktorému som ochotná prejsť celý svet, zabudnúť na minulosť a snívať tak, ako nikdy predtým.

No ako raz Beatles zaspievali „All you need is love“…je to skutočne pravda? Nepotrebujeme aj skutočné prepojenie? A podobnú víziu? A správne načasovanie?

Láska často nedáva na papieri žiadny zmysel: Dvaja ľudia z odlišných miest, pracujúci v úplne iných odvetviach a človek by si povedal, že títo dvaja vôbec nemajú šancu nikdy sa stretnúť – a predsa sa zaľúbia.

Zvládne však samotná láska túto skúšku?

Pravdou je, že často nie. Možno že v inom veku by to šlo, veci by boli iné, veci by mohli fungovať. No načasovanie je kľúčové. Keď stretneš niekoho v nesprávnom čase, žiadna mágia nezmení fakt, že to nemôže fungovať.

Aj tak snívam, aj tak fantazírujem, aj tak dúfam, že v mojom prípade to bude inak. No bude?

Vrátim sa za oceán, aby som ho znova stretla? Premiestni hory, aby sa dostal ku mne? Budú za niekoľko rokov veci rovnaké? Budeme mať rovnaký postoj k manželstvu a deťom?

Toto je pravda o láske: Občas stretneš toho pravého v nepravom čase.

Láska je krásna, prináša šťastie, no má aj temnú stránku. Stránku, ktorú často radšej ignorujeme. Stránku, ktorá môže spôsobiť, že sa dvaja ľudia budú milovať naveky – no nikdy spolu nestrávia život.

Napriek tomu neprestávam milovať. Raz mi táto láska zrejme zlomí srdce. Láska, ktorá niekedy nedáva zmysel – napriek tomu však musíme milovať ďalej.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.