pexels.com

Ktosi múdry raz povedal: ,,Zmena je život.“ Aká veľká pravda sa ukrýva v tejto vete. Celý náš život sa dejú veci, ktoré sú malými/veľkými zmenami a ktoré nás niekam posunú. Niekoho krok vpred a niekoho dva kroky vzad. Učíme sa celý život, či na vlastných chybách (najčastejšie) alebo na chybách iných. Každej z vás, milé ženy, by som veľmi želala, aby ste robili najmä tie kroky vpred, i keď i tie vzad majú svoju váhu a veľa sa z nich môžeme naučiť.

Pre niekoho je takým krokom ostrihať si vlasy… (ani neviete ako rada by som napríklad i to teraz urobila, ale momentálne ich menej už mať nemôžem :D) Pre iného je to zmena v obliekaní, vizáži alebo to, že si ráno nedá cigaretku a kávu, tú skvelú čokoládku, rozhodne sa schudnúť, začne cvičiť, viac čítať, chodiť viac do prírody, do spoločnosti, začne študovať. Alebo naopak ukončí štúdium, dá výpoveď, začne podnikať, vydá sa, narodenie dieťatka je bezpochyby veľká zmena alebo to, keď žena odíde od manžela/priateľa, choroba… a veľa, veeeľa iných malých/veľkých rozhodnutí, krokov, zmien sa neustále deje v našich životoch. My ich však vieme vo veľkej miere ovplyvniť.

pexels-photo-103127 foto: pexels.com

Všetko zlé je na niečo dobré. Keby sme sa mali len dobre asi by sme sa zbláznili. 😀 Nevedeli by sme si vážiť ani tie najmenšie veci. Veci, ktoré si za žiadne peniaze na svete nekúpite. …objatie, úsmev, láska, vietor vo vlasoch, priatelia, smiech… Uvedomme si, čo všetko v živote máme a keď nám niečo chýba, nebojte sa o to požiadať. Keď sa vám však naďalej nedostáva to, čo by vás napĺňalo urobte zmenu vy sami.

Prestaňte to neustále odkladať na zajtra. Zajtra je ešte ďaleko a vôbec… Zajtra nemusí prísť. Som veľmi vďačná za všetko, čo sa mi v živote stalo a deje. Keby sa to všetko nestalo nebola by som tou, ktorou som dnes.

pexels-photo-70298 foto: pexels.com

Nedostala by som možnosť napr. napísať vám toto: Buďme šťastné! Nebojme sa urobiť zmenu v našom živote nech je akákoľvek, keď to tak cítime. Nie, nie je to ľahké, ale oplatí sa to. Robme veci, ktoré nás napĺňajú, ktoré milujeme… Nie je to klišé. Robme to všetko úprimne, od srdca, s láskou a vďakou a uvidíte, čo sa začne diať.

Žime život naplno! Život je obrovský dar a tento život žijeme len raz. Nie každý dostane druhú šancu… Šancu žiť. …a keď sa tak stane verte, že všetko prehodnotíte a bolo by nerozumné opakovať chyby z minulosti, pretože aj tie pravdepodobne mali veľký vplyv na to, že sa vám v živote diali veci, ktoré vás robili nešťastnými, chorými…

Ženy zvládnete aj ,,nemožné“. Všetko je totiž možné, keď človek chce a je odhodlaný. Nič v našich životoch sa nám nedeje náhodou a nič z toho, čo sa nám deje nie je také, čo by sme nezvládli. Nepochybujte o sebe. Majte sa rady. Verte sebe a svojím schopnostiam. Robte veci naplno a s láskou. A moja obľúbené: ,,Nevládzeš?! Tak pridaj!!!“ Máme na to pridať aj keď si myslíme, že už nemôžeme, vždy môžeme! Stojí to za to. Veľmi vám/nám držím palce! :o) Sme ŽENY! Zvládneme to!!

pexels-photo-87346 foto: pexels.com

Obrovské ďakujem všetkým, čo pri mne stáli a stoja.

S láskou a úctou vaša Zuzana Melichová.

P.S.: (Napísané 20.4.2016 = 140 deň po transplantácií kostnej drene)

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating