Prerátal si sa však? Ach, ako veľmi si sa prerátal..prepáč smeje sa, ale keď ťa vtedy upozorňovala, že je od teba staršia argumentoval si, že vek je len číslo.

Nuž dnes už vieš, že veru nie je.

Mal si veľa dievčat, ale aj napriek tomu si nevedel, čo to bude spojiť kroky s ňou. S pravou, ženou. Nuž a tak utekáš..ale ani to ti nepomáha, aby si ju vo vašom vzťahu dobehol, zatiaľ čo ona kráča pomalým krokom, dokonca sa občas zastaví, len aby ti dala šancu aspoň na chvíľu vidieť jej krásu.

Keď si ju zazrel, mohol si sa na chvíľu dotknúť Ženy.

unsplash.com

Nepotrebuje ťa. V skutku si vie pomôcť stále sama. No aj napriek tomu ti dáva šance byt mužom. Aby si aspoň na chvíľu uzrel, kým máš byť. Je samostatná, so všetkým si vie dať rady.

Je ako strom. Prekonala toľko búrok. Pri niektorých stratila pár lístkov, pri niektorých jej koruna padala až k zemi. No keď búrka ustala, otriasla sa a opäť stála na vrchole kopca.

Hrdá, chápe úlohu ženy. Pravej ženy. A ty vieš, ze ňou je. Má hodnoty, tie hodnoty, ktoré sa ti toľkokrát snaží ukázať, no občas tvoj plytký zrak nedovidí za hranu zajtrajška. A tak sa denno-denne vezieš v tom istom kolotoči namiesto toho, aby si vystúpil aj keď vieš, že už máš dosť.

unsplash.com

Dáva ti ruku. Každý deň ti ju podáva aby si vystúpil z tej čierno-čiernej tmy, aby si videl krásy iného sveta, sveta v ktorom žije ona. No ty čakáš, že sa zohne ona. Lenže nevieš, že ona nie je jedna z tých čo sa dá stiahnuť naspäť do tmy. Radšej bude stáť na slnku sama, akoby mala ešte raz okúsiť mrazivé tiene temnoty. Ale keď sa načiahneš ochotne ťa vyrve z pazúrov nesvárov a podelí sa s tebou o krásu lepšieho dneška, zajtrajška, budúcnosti. O krásu lepších dní.

Nuž a tu stojí pred tebou, vo svojej plnej kráse. Žena, ktorá sa nebojí TEBA. Ktorá, sa nebojí tvojho temného ja.

Váž si ju, ak ju vo svojom živote stretneš. Bude tvojím svetlom.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.