Pozná to asi každá žena pod 165 centimetrov, ktorá sa akokoľvek môže snažiť, no jej nohy nebudú mať nikdy nad meter. Avšak existujú spôsoby, ako „oklamať systém“ a vytvoriť nohy rovnako dlhé ako majú topmodelky. My máme pre teba 3 tipy, ktoré ti pomôžu na ceste k dlhším nohám, aspoň z optického hľadiska. 

Späť k zvoncom

Tento návrat vnímajú ľudia len dvomi spôsobmi. Buď ich milujú alebo skutočne nenávidia. Ak si nízka a nenávidíš tento kúsok, začni ho milovať, pretože ti nielen predĺži nohy, ale aj opticky zúži, vďaka čomu budú vyzerať ako tie, ktoré má tvoja obľúbená modelka.

Nemusíš sa báť, že sa k ničomu nehodia, práve naopak. Ich využiteľnosť je skutočne bohatá. Kombinovať ich môžeš so svetrami, tričkami, košeľou či mikinou, jednoducho ako hocijaké džíny. Zvoľ špicatú obuv alebo tenisky. Dokonale k nim idú aj opätky, ktoré ťa ešte viac predĺžia.

Čierna línia

Pre nízke dievčatá je skutočne kontraproduktívne kombinovať farby, ak chceš v daný moment vyzerať dlhšia, než skutočne si. Netýka sa to len casual outfitov, ale aj tých, v ktorých sa chystáme na nejakú spoločenskú udalosť.

Prepojená čierna línia od hlavy po päty dokáže s tvojou postavou urobiť divy. Vyskúšaj napríklad čierny rolák s nohavicami v rovnakej farbe, ktoré budú priamo nadväzovať na čierne topánky. Uvidíš, že hneď budeš vyzerať o poznanie inak.

View this post on Instagram

on today's edition of stealing my mom's bags

A post shared by Rachel Spencer (@rachspeed) on

Vysoký pás

Predstav si seba v bedrových džínsoch a porovnaj to s džínsami s vysokým pásom. Aký je výsledok? Nielen že high waisted džínsy predĺžia nohy, ale aj tvoja postava bude súmernejšia a vyzerať krajšie.

Nehodia sa len k mestským outfitom, ale aj k tým elegantnejším, napríklad len tým, že namiesto riflovej či koženkovej bundy použiješ sako a doladíš ju krásnou kabelkou a jesennými čižmičkami alebo lodičkami, výber je už na tebe.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.