Si dievča, ktoré nie je len tak na pár chvíľ, na pobavenie alebo len tak na zábavu. Uvedomuješ si, kto si a nemieniš strácať čas s ľuďmi, ktorí sa k tebe chovajú nečestne a klamú ťa. Ak ťa niekto sklame hneď na začiatku vzťahu, pre teba je to definitívna bodka. 

Si dievča, na ktoré sa oplatí počkať. Si dievča, ktoré si uvedomuje, kto je a čo chce. Možno si hovoríš, že si príliš staromódna, že dnes sa neoplatí na nič čakať a že si nikdy nenájdeš muža, ktorý ťa bude chápať a ktorý ťa bude brať takú, aká si. Nemyslím si, že je to tak.

Zahoďme predsudky, zlé skúsenosti a názory a každá dobre vieme, že dobrí muži nevymreli. Nie, nevymreli! Áno, máme predsudky, bojíme sa, znova sa nechceme sklamať a cheme byť „len“ milované. Možno si povieš, že to nie je pre teba, že je zbytočné dnes vôbec dúfať, že láska existuje, no ver mi, že existuje!

Si dievča, na ktoré sa oplatí počkať. Nebuď smutná ani nahnevaná, ak ťa niekto neprijme. Je v poriadku sa sklamať, je v poriadku, že nie každý ťa bude mať rád a nie každý s tebou bude chcieť tráviť čas.

Myslím si, že problém dnešných dievčat a žien je v tom, že sebe prikladajú nízku hodnotu. Že si neuvedomujú, kto sú a potom sa len zbytočne trápia, ak im niekto ublíži. Idú za hranicu svojich možností a názorov, no snažia sa urobiť dojem na ľudí, ktorí im za to nestoja.

zdroj: unsplash.com

„Milovať sám seba. Práve teraz, takého, aký si, je darovať si nebo. Nečakaj, kým umrieš. Ak čakáš, práve umieraš. Ak miluješ, žiješ.“

Miluj seba samú, pretože si dievča, na ktoré sa oplatí počkať. Nie si žiadna bábika na pobavenie, ktorá nemá hodnotu. Dievča drahé, neznižuj svoje nároky, nestrácaj čas s niekým, kto ťa chce len neustále meniť a kto si ťa neváži. Tak, ako aj ty stretneš muža, na ktorého sa oplatí počkať, tak aj ty si dievča, na ktoré si počká ten pravý. Ale najskôr sa musí aj on sklamať. Najskôr aj on musí zažiť isté veci bez teba. Aby ste sa stretli. A potom všetko pochopili.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.