Väčšinou sa o seriáloch hovorí ako o niečom, pri čom zabíjaš čas, prokrastinuješ a nič nového sa nedozvieš. Preto som trochu pogooglila a našla som 5 výborných seriálov, ktoré riešia rôzne filozofické a životné otázky aj v prostredí, ktoré nie je pre to typické.  Výber je naozaj rôznorodý- príbeh podľa skutočnej udalosti, rakovina či učiť sa byť lepší k ľuďom.

GIRLBOSS (2017)

Životný príbeh módnej magnátky Sophie Amuroso zachycujúcí jej začiatky, kedy predávala obnosené oblečenie na eBayi až po vybudovanie módneho impéria a dostihnutie multimilionového majetku, kedy mala len 27 rokov. Autentický, vtipný a citlivý príbeh plný omylov a prekvapivých zvratov, pri ktorých si zamiluješ drzú a svojskú hlavnú postavu Sophiu, ktorú hrá sympatická Britt Robertson.

 

THE BOLD TYPE (2017)

Seriál, ktorý je inšpirovaný životom bývalej šéfredaktorky magazínu Cosmopolitan. Môžeme tak sledovať život troch kamarátok – Jane, Kate a Sutton, ktoré sú kariérne založené, inteligentné, zábavné a nerozoberajú len plytké témy. Spoločne pracujú pre magazín Scarlet, celosvetový magazín pre ženy. Dej sa točí okolo ich života v New Yorku, zatiaľ čo budú hľadať svoje vlastné hlasy a preskúmavať ich sexualitu, identitu, lásku a módu.

 

BIG LITTLE LIES (2017)

Od seriálu Malé Veľké Klamstvá som sa naozaj nevedela odtrhnúť ! Temná komediálna dráma je nabitá hviezdným obsadením ako Reese Winterspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley a Laura Dern. Príbeh sa odohráva v mestečk Monterey a začína sa podozrivou vraždou na charitatívnej akcii základnej školy. Avšak totožnosť obete aj páchateľa zostáva zatajená. Počas siedmych epizód sa dozvedáme rôzne tajomstvá medzi rodinami a to, že nie všetko vyzerá na prvý pohľad tak, ako sa zdá. Výbornú sériu „zhltneš“ na počkanie. A čoskoro bude aj druhá séria, kde sa môžeš tešiť aj na výbornú Meryl Streep.

 

CHASING LIFE (2014)

Dramatický seriál o mladej ambicióznej redaktorke, ktorá sa snaží o kariéru v známych bostonských novinách. Keď sa práve nehrnie za najnovším škandálom, snaží sa vyvažovať svoj pracovný a osobný život a venuje sa ovdovelej matke Sare, rebelantskej mladšej sestre Brenne  a starkej. Presne vtedy, keď v jej kariére aj vzťahu s kolegom Dominicom začne svitať na lepšie časy, dozvie sa desivú správu: trpí rakovinou, ktorá je zrejme neliečiteľná.

 

HART OF DIXIE (2011-2015)

Hlavnou predstaviteľkou je Zoe Hartová. Je talentovaná lékarka, ktorá sa snaží presadiť v oblasti kardiochirurgie. Celý život má naplánovaný do posledného detailu, avšak príde istá prekážka- šéf nemocnice, v ktorej sa uchádza o prácu, jej vytkne, že nemá dostatok citu k pacientom. Podmienka k získaniu jej vysneného miesta je jednoduchá – musí stráviť rok ako praktická lékarka a prijme dlhoročnú ponuku odísť do Bluebellu, aby splnila svou misiu. Tam však čaká na ňu mnoho prekvapení.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.