Akceptuj, že nikto nie je dokonalý.

Toto je častý dôvod, prečo vzťahy krachujú. Hneď na začiatku vzťahu si nasadíme ružové okuliare. Po pár rokoch či mesiacoch si ich postupne dávame dole a zisťujeme, že náš drahý nie je až taký stopercentný a tiež má svoje chyby, ktoré sme predtým na ňom nevideli. Nikto nie je dokonalý. Musíš to akceptovať. Ak niekoho miluješ, musíš akceptovať jeho nálady, názory či povahu. O tom je láska.

Pochop, že on je iný, ako ty.

Opäť to musíš akceptovať. Ženy a muži úplne inak premýšľajú, konajú a majú iné priority. Nemôžeš sa diviť, že tvoj priateľ chce niečo iné ako ty. Nie vždy si budete rozumieť. Nie ste rovnakí. Určite nie vo všetkom.

zdroj: Photo by Kelly Sikkema on Unsplash.com

Vzťah je o kompromisoch

Nie vždy budete spolu súhlasiť. Nie vždy sa vaše názory budú zhodovať. Stále je to však normálne. Vo vzťahu je dôležité nájsť spoločnú reč a určiť si priority. Inak zbytočne vznikajú hádky a nedorozumenia. Nie vždy budeš chcieť pozerať futbal, tak ako ani on nebude nadšený plesom, na ktorý sa tešíš už rok.

Komunikuj a hovor pravdu

Jedno z najdôležitejších pravidiel vôbec. Či už vo vzťahu či v kamarátstve. Nikdy nebude váš vzťah fungovať, ak budete neustále hovoriť klamstvá a nebudete komunikovať, začnú vznikať zbytočné hádky, ktoré budú viesť k nedôvere aj v iných veciach.

zdroj: Photo by Vince Fleming on Unsplash.com

Dôveruj 

Bez dôvery neexistuje pravá láska. Buď svojmu partnerovi veríš, alebo je to zbytočné. Nechápem, keď mi kamarátky povedia, či je normálne, že majú neustále obavy a boja sa, či si ich drahý nepíše s niekým iným či dokonca sa nestretáva s inou. Nedôvera je začarovaný kruh. Buď veríš alebo neveríš. Myslím si, že vzťahy, v ktorých si dvaja ľudia neveria, je úplne zbytočný. Nie je normálne, ak mu nedôveruješ.

Tvoj muž = tvoj najlepší kamarát

Neviem si predstaviť, že by som žila s mužom, s ktorým by som nebola najlepšia kamarátka. Podľa mňa je veľmi dôležité, aby si bola dobrou kamarátkou. Je skvelé, ak sa vo svojom vzťahu smejete a rozprávate ako veľmi dobrí priatelia. Váš vzťah je potom hlbší a naplnenejší.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.