Asi najčastejšia otázka všetkých žien. Striedame rôzne aktivity a tešíme sa z tých, kde sa najviac spotíme. Skúmame, kde vraj spálime najviac kalórií. Chceš odpoveď na aktivitu, ktorou najrýchlejšie schudneš? Dúfam, že si pripravená na sklamanie.

Je to… položiť vidličku a prestať jesť.

Hoci je cvičenie extrémne dôležité (spevňovanie svalstva, kostí, zdravie srdca, atď.), nie je pre chudnutie nevyhnutné. Aj keď sa nás rôzni šamani snažia presvedčiť o výnimočnosti rôznych diét a možnosti jesť koľko chceme, nekomplikuj si veci a pozri sa na to logicky – celé je to v skutočnosti len o príjme a výdaji kalórií. Vydáš viac ako prijmeš = schudneš.

zdroj: freepik.com

Čo to teda reálne znamená? 30 minút na bežeckom páse je povedzme 200 kalórií. Malá čokoládová tyčinka je 200 kalórií. Je dlhodobo oveľa príjemnejšie, jednoduchšie a povedzme si úprimne, aj pohodlnejšie, tyčinku jednoducho odmietnuť a ušetriť si čas spojený s námahou.

Žiadne odmeny, resp. keď už, odmeň sa za tvrdú drinu v posilke/dobrú známku zo skúšky/osobný úspech ovocím, horúcim kúpeľom alebo nejakou inou príjemnou a zdravou aktivitou. Prípadne pohárom suchého červeného vína.

Naozaj nepotrebuješ jedlo na to, aby si sa cítila lepšie. Áno, môže to fungovať a všetky dobre vieme, že aj funguje, no existujú aj iné spôsoby, ako si urobiť radosť.  Dávaj si pozor na to, čo ješ a venuj sa športu/pohybu, ktorý ťa napĺňa najviac. To naozaj k šťastiu, chudnutiu a zdravému životu úplne stačí.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.