Možno si už o nich počula a možno nie. Dnes si o nich rozhodne prečítaš.

O romantických mestách, aktivitách, reštauráciách alebo pobytoch sa dočítaš všade. Poňala som to inak a chcem ti ukázať niečo, čo v niektorých prípadoch bolo novinkou aj pre mňa.

Ak uvažuješ, že by si išla s priateľom na romantický výlet, môžeš navštíviť aj tieto miesta. Nie sú tak veľmi navštevované (ako napríklad Bojnický zámok, Trenčiansky hrad alebo Poltár), no ohúria ťa.

Klin

Obec Klin sa nachádza na Orave. Ak si v nej ešte nebola, určite zober aj priateľa a vyberte sa na krásny predĺžený víkend, ktorý musíte spestriť návštevou populárnej sochy Krista. Je to verná kópia sochy v Rio De Janeiro, ktorá meria 9, 5 metra.

Čičmany

Veľmi pekné miesto, ktoré leží pri Žiline. Čičmany sú jedinečné svojimi domčekmi s ľudovou architektúrou –zamiluješ si ich hneď. Ak aj nie, aspoň zistíš, ako žili naši obyvatelia Slovenska predtým. Hotel na ubytovanie môžeš nájsť priamo v Žiline, tak nepremeškáš ani večernú prehliadku mesta.

Harmanecká jaskyňa

Je jaskyňa v Kremnických vrchoch. Všeobecne sú jaskyne veľmi tajuplné miesta, ktoré s tým správnym človekom po boku dostávajú čaro. Neďaleko odtiaľ (cca 16 km) sa nachádza mesto Banská Bystrica, kde si môžete vychutnať kávu, večeru a spoločne strávený čas.

Liptovský Hrádok

Liptovský Hrádok sa nachádza v Žilinskom kraji na severe Slovenska. Priamo v Liptovskom Hrádku je situovaný prenádherný kaštieľ, ktorý je možné navštíviť prostredníctvom prehliadky. Vďaka nej sa prenesieš do čias 14. storočia. Urobte si s priateľom dobrodružný výlet vlakom a z vlakovej stanice ho budete mať 10 minút pešo.

Ždiar

Je obec, ktorá sa nachádza neďaleko Popradu. V blízkosti môžete pozrieť Bachledovu dolinu alebo Beliansku jaskyňu. Ak si chceš s partnerom užiť romantiku tak, ako sa patrí, ubytovať sa môžete vo Wellness penzióne, ktorý sa nachádza priamo v lone Belianskych Tatier. Neskutočne ťa očaria.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.