Filmy o láske nemusia znamenať len nudu sprevádzajú sexom a bezduchými konverzáciami. Toto sú filmy, ktoré sa oplatí vidieť nielen kvôli skvelým príbehom, ale aj výborným konverzáciám, z ktorých sa už stali ikonické výroky. 

Pred úsvitom / Before Sunrise (1995)

Vášnivá a inteligentná romantika francúzskej študentky a mladého Američana, ktorí sa stretnú vo vlaku z Budapešti do Viedne. Dvaja cudzinci, jedno mesto a skvelé rozhovory, ktoré však nie sú pre každého. 14 neplánovaných hodín vo veľkomeste vie byť skutočne zaujímavých. Veľmi odporúčame.

Na vine sú hviezdy / The Fault in Our Stars (2014)

Hazel a Gus sú dvaja výnimoční tínedžeri, ktorí netúžia po láske a pri živote ich často drží len sarkastický humor. Ich vzťah je neobvyklý a predtým, ako sa do seba zamilovali, sa stretli vďaka sedeniam podpornej skupiny pre ľudí, ktorí bojujú s rakovinou. Výborný príbeh natočený podľa knižnej predlohy Johna Greena ti nedovolí neplakať.

Láska nebeská / Love Actually (2003)

Film nás zavedie do súčasného predvianočného Londýna, kde sa odohrá príbeh skladajúci sa z mnoho nádherných historiek o láske. Niekedy romantických, niekedy smutných alebo dokonca aj bláznivých. Láska nepozná výnimky. A je jedno, či ste minister alebo predavač sendvičov. Mozaika mini príbehov s jedným spoločným menovateľom, láskou. A to láskou s veľkým „L“, ktorá nepozná hranice rasové, národnostné, vekové, proste žiadne a všetky prekážky, ktoré má človek pred sebou, sú len v našich hlavách.

Láska a iné závislosti / Love and Other Drugs (2010)

“Niekedy veci, ktoré si najviac želáš, sa nestanú, a čo nečakáš, sa stane. Neviem, niekedy stretneš tisíc ľudí a nijak sa ťa nedotknú. Až príde jeden človek a tvoj život sa navždy zmení.” Aj takéto krásne myšlienky môžeš počuť v skvelom filme s Jakeom Gyllenhaalom a Anne Hathaway, ktorý je skutočne jesennou romancou, ktorú sa oplatí vidieť.

Notting Hill / Notting Hill (1999)

Zatiaľ čo ona je slávna hollywoodska hviezda a celý svet jej leží pri nohách, on má malú predajňu kníh v Londýne. Anna Scottová prišla na premiéru do Anglicka vďaka svojmu novému filmu, kde zájde do jeho malej predajne. Aj keď sú obidvaja odlišní a žijú v úplne iných svetoch, dokážu nájsť spoločnú cestu životom.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.