Photo by Toa Heftiba on Unsplash

Hovorí sa, že to, aké máš ráno definuje celý tvoj deň. A kto by už len chcel mať zlý deň? To, čo sa v ňom odohrá ovplyvniť nevieš, ale svojou dobrou náladou si vieš sama pritiahnuť pozitívne veci. A ako mať hneď zrána dobrú náladu? Dodržuj pravidelne nasledujúce 3 body, ktoré ti na to dodajú potrebnú energiu a namotivujú ťa do nového dňa. Aké zvyky máš každé ráno ty?

1. Energia pre telo

Aby sa nám telo zobudilo a poriadne naštartovalo, potrebuje určitú energiu. Naštartuješ ich výdatnými raňajkami, ktoré sa považujú za najdôležitejšie jedlo dňa, aj keď práve tie ľudia najčastejšie vynechávajú.

A to naozaj nie je dobré. Jedlo je pre človeka palivo, a ak ho už zrána svojmu telu nedopraješ, bude sa prebúdzať veľmi pomaly. Hneď po prebudení by si si mala dať pohár vlažnej vody – ten doplní tekutiny, o ktoré si počas noci prišla a naštartuje tvoj metabolizmus.

Po tom, čo sa trocha rozhýbeš si dopraj výdatné raňajky. Výdatné nemusí znamenať, že sa musia stoly ohýbať od tých najrôznejších pokrmov, ale porcia, ktorú si dáš by mala byť bohatá na živiny a vitamíny. Vďaka raňajkám nebudeš už po dvoch hodinách po zobudení cítiť opäť únavu.

2. Cvičenie

Endorfíny sú nazývané aj ako hormóny šťastia. Keď ich tvoje telo vyprodukuje, zaručia ti dobrú náladu. Jedným z najlepších spôsobov, ako k ním prísť je cvičenie. Nie len, že budeš mať po ňom dobrý pocit, že si spravila niečo pre svoju figúru, ale budeš nabudená veľkou energiou.

Tá sa bude z tvojho tela uvoľňovať veľmi pomaly a postupne, takže ráno môžeš byť poriadne aktívna. Je už len na tebe, aký druh cvičenia ti vyhovuje najviac. Beh, jóga, alebo hodinka v posilovni. Každý pohyb sa ráta – aj ten, keď pôjdeš na dlhšiu prechádzku so svojim domácim miláčikom.

3. Sila myšlienok

Či už tomu veríš, alebo nie, svojimi myšlienkami vieš toho ovplyvniť naozaj veľa. Nie, nejde o žiadne čary, a ani sa pred tebou zázračne neobjaví to, na čo si práve pomyslela. Ale stalo sa ti niekedy, že ak si mala zlú náladu, tak sa kazila jedna vec za druhou a bol z toho hotový deň blbec?

Práve tým, že si už mala zlú náladu si si privolávala ďalšie a ďalšie nepríjemné veci. Ak veríš, že pozitívnym myslením si pritiahneš k sebe pozitívne veci, tak sa tak aj stane. Každé ráno sa snaž naladiť na tú správnu vlnu – pusť si obľúbenú hudbu, daj si obľúbené raňajky, alebo sprav hocičo, vďaka čomu sa budeš cítiť dobre.

Pozri sa každé ráno do zrkadla a povedz si, za čo si vďačná, povzbuď sa, ver si. A deň bude patriť tebe.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty