Drahý priateľu, nepoznám ťa. Nepoznám ani ju. Nepoznám históriu vašej lásky. Avšak jedno ti poviem, ak jej máš ublížiť len preto, že si potrebuješ niečo dokázať a neskôr ľutovať a kajať sa, radšej si to dobre premysli. Drahý, predtým, ako ju podvedieš, prečítaj si toto.

Podvádzame. Ženy. Muži.

Nevera. Odporné slovo, ktoré nemá nikto rád. Vyjadruje zradu.

Neodcudzujem ťa. Nezatracujem. Len uvažujem. Možno trochu radím.

Keď som začala googliť slovo „nevera“, medzi prvými výsledkami bol aj titulok: „Nevera zachraňuje manželstvo.“ Avšak medzi ďalšími výsledkami bolo aj to, či je nevera koniec vzťahu alebo ako sa vyrovnať s neverou. Avšak chýbal tam výsledok, ako nepodľahnúť tomu, aby sme neveru vôbec urobili.

Prečo, ak nám niečo chýba, musíme sa automaticky uchyľovať k rozhodnutiam, ktoré neskôr aj tak budeme ľutovať? Prečo si jednoducho nevyriešime svoju vnútornú či vzťahovú krízu tak, že sa s niekým porozprávame a prehodnotíme všetko? Prečo robíme rozhodnutia, ktoré aj tak neskôr ľutujeme a trpíme ešte viac ako predtým?

Tak drahý, predtým, ako si budeš myslieť, že najlepším riešením je ísť za inou, jednoducho porozmýšľaj nad tým, čo stratíš a čo získaš. Ak teda vôbec niečo získaš. Skús však predtým, ako urobíš nejakú hlúposť, popremýšľať. Vysvetliť si to v samom sebe alebo sa s niekým porozprávať. Nie je to hanba, ak potrebujeme pomoc či radu druhých. Je to ľudské. Je to úplne v poriadku.

Drahý, radšej odíď, ako podveď.

Neklam ju. Nezaslúži si to.

Nie vždy prežívame vo vzťahu krásne momenty. Nie vždy je to len o pekných chvíľach a niekedy môžeš mať pocit, že ju už nemiluješ, že je to nuda a že chceš niečo lepšie a záživnejšie. V poriadku. Avšak predtým si to veľmi dobre premysli, čo sa stane, ak odídeš. Stojí ti to za to, čo môžeš stratiť? Neklam. Seba. Ju. Druhých. Ak sa necítiš šťastný a nevidíš vo vzťahu ani v nej budúcnosť, odíď. Ale prosím, neklam. Klamstvo si nezaslúži nikto.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.