Nové začiatky. Nové konce. Každý deň sa dvaja zaľúbení ľudia rozhodnú byť spolu, no v tom istom čase sa iné páry rozchádzajú. S láskou manipulujeme ako sa nám zachce. A potom sa čudujeme, že novovzniknuté vzťahy majú kratšie trvanie ako mlieko.

Prečo si na začiatku sľubujeme „navždy“ a o pár mesiacov sa tvárime, že sa nepoznáme?

Na začiatku chcú ľudia všetko a chcú to hneď. Nemajú problém dávať sľuby, ktoré v tom momente možno myslia vážne, ale neuvedomujú si čo môžu spôsobiť. Do všetkého vstupujú s očakávaniami, ktoré keď sa nenapĺňajú začínajú byť nespokojní a pochybovať. Vďaka sociálnym sieťam, smskám či volaniam sú tak zvyknutí byť nonstop v kontakte, že ak sa stretnú zoči-voči nemajú si čo povedať. Dokážeme kontrolovať pomaly každú minútu života toho druhého a tak nás už nič neprekvapí. Z predchádzajúcich vzťahov si priniesli batoh plný sklamania a nenaplnených túžob, vďaka ktorým sa tak povediac obrnili a nie sú pripravení niekoho k sebe bližšie pustiť.

how-to-improve-your-romantic-relationship-instantly-58706ca1947e61f5038b4568

foto: kompasiana.com

Ľudia majú strach. Obrovský. Z toho, že ich ten druhý úplne spozná a nebude sa mu to páčiť. Z toho, že im niekto opäť zlomí srdce. Nechcú nič vážne, a ak to tak začne vyzerať, radšej rýchlo zutekajú. Nie sú pripravení na vážny vzťah. Usadiť sa, venovať sa niekomu, spoliehať na niekoho. Predstierajú. Túžia po láske, očakávajú ju od druhých, no sami ju nie sú schopní dať. Ak sa cítia nepohodlne, nerobí im problém opustiť osobu, ktorá im viac nevyhovuje.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

Je jedno ako veľmi ich má rád/a, nie je to predsa ich problém. Vedia, že v mori je mnoho rýb. Majú problém venovať celý deň jednej osobe, no nemajú problém stretávať stále nových ľudí. Veď, čo ak náhodou stretnú niekoho lepšieho? Od druhého očakávajú, že bude perfektný, no s tým by mali najprv začať od seba. Dnešný pohľad na sex je odlišný. Sex už nie je spájaný s láskou, dokážu to separovať. Už nepotrebujú človeka najprv dobre spoznať, zaľúbiť sa a až potom do toho vpadnúť.

pexels.com

Jednorázovky, otvorené vzťahy či priateľstvá s výhodami nie sú v súčasnej dobe ničím neobvyklým. Akonáhle majú pocit, že im niečo chýba – hľadajú. Človeka, ktorý im vyplní náš čas, kto oživí ich dennodennú rutinu, ktorý ich pohladí, uteší, povzbudí, niekoho kto ich doplní. A ak majú pocit, že im to všetko poskytol, začnú sa nudiť. A znova hľadajú nový vietor do ich plachiet.

Jednoducho nie sú pripravení.

Lásku brať a rovnako ani dať.

Komentáre