Žijeme v zvláštnej dobe. Vieme presne, kedy sa daný párik rozišiel. Už tam nedávajú zaľúbené fotky, nekomentujú si každý status a niektorí dokonca nie sú ani priatelia. Život na internete vyzerá omnoho krajšie ako v skutočnosti a teba chytajú depresie, prečo sa, sakra, všetci majú dobre, cestujú, majú partnera alebo sú na koncerte, zatiaľ čo ty žiješ vraj normálny život.

Internet nás dnes podľa môjho názoru ovplyvňuje až príliš. Sledujeme, lajkujeme, pridávame a čakáme na odozvu. Nazývam to „honenie ega“. Áno, prostredníctvom lajkov, srdiečok a toho, že určite nám to musia všetci priať! Veď pozri, zlatko! Máme 165 lajkov a 14 komentárov, ktoré hovoria akí sme zlatí, nech nám to dlho vydrží a prajú nám to. Drahá moja, nehovorím, že to každý píše len tak a že sú to falošní neprajníci, ale zas netreba podliehať emóciám. Tiež som si to myslela a bola toho istého názoru, ale šťastný vzťah sa neurčuje počtom lajkov na Vašej krásnej novej fotke v prírode.

Prečo teda šťastné páry nevyužívajú naplno internet a neprezentujú sa na ňom?

Pretože žijú TU a TERAZ! 

Pozri, ja nehovorím, že odteraz so svojím drahým nepridajte ani jednu fotku a zatĺkajte vôbec, že ste spolu. Avšak dávať na facebook a instagram každých 5 minút inú polohu ležania v nedeľu poobede, mi príde zvláštne. Netreba si stále dokazovať, že každý o Vás vie a nech ti závidí, ako sa máš práve dobre. Toto šťastné páry neriešia. Žijú daný moment a milujú naplno. Idú do hôr, do zoo, na prechádzku, hocikde. Nesledujú medzitým, ako šliapu kopec, koľko ľudí im dalo lajk a závidelo kde sú. Riešia iba prítomnosť toho druhého a ver, že si ju vedia vychutnať!

Neriešia svoje problémy verejne! 

„Láska, milujem ťa. Odpusť mi za ten dnešok. Bol som hlupák. Prepáč. Milujem ťa.“ Ach prosím Vás, toto si vysvetlite medzi štyrmi očami. Nikto nepotrebuje vedieť, či ste sa opäť pohádali, nedajbože začali riešiť slovo „rozchod“ cez komentáre. To nijakému páru neprospieva ani na Vašom výzore pred ostatnými a ani Vám. Problémy sa majú riešiť medzi štyrmi očami. A to šťastné páry robia. A verím, že i ty. Nemáte predsa 14 rokov.

Naozajstné šťastie je z jednoduchého bytia

vo vzťahu s niekým, koho miluješ!

Môžeš opísať lásku akokoľvek len chceš, ale aj tak to nikdy nedokážeš opísať. Láska a city, ktoré cítiš, sú neopísateľné a krásne zároveň. Šťastné páry si hovoria do očí, ako sa milujú. Netreba na to neustále statusy o tom, akí ste spolu šťastní. Niekedy sa viac sústredíme, ako bude vyzerať ten nový príspevok a ako ho komentuje, miesto toho, aby sme mu to naozaj dokázali. Vyjadri to slovami, bozkami, objatiami. Ako len chceš. Ale naživo, v jeho prítomnosti.

Nepotrebujú nikomu nič dokazovať! 

Sú spolu jednoducho preto, lebo sú spolu šťastní. Nepotrebujú nikomu nič dokazovať o tom, ako sa majú skvelo, ako veľmi sa ľúbia a majú dokonalý vzťah. Ruku na srdce, nikto nemá dokonalý vzťah. Nikto. A preto ho nie je nutné tvoriť. Ak ste šťastní, prídu i búrky, ale ak sa milujete, vyčasí sa.

A tá najdôležitejšia vec…

Nedávam na frázu „Vedci zistili“, ale s tým, že tí, ktorí nepoužívajú často sociálne siete, sú šťastnejší a spokojnejší sami so sebou. Neporovnávajú sa toľko s inými, ktorí píšu svoje šťastné statusy. Jednoducho žijú. Naplno a s láskou. Niekedy zabúdame, že šťastie a láska sa skrývajú v maličkostiach. Nezabúdajme! Nechajme žiť lásku. Buďme šťastné, ženy!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.