Drahý ty,

Nie som si istá, či som pripravená slovami vyjadriť to, čo cítim, ale viem, že pokiaľ to neskúsim, ľutovala by som to.

Naučil si ma veľa. O sebe, o vzťahoch, o dospelosti a o láske. Naučila som sa, že som typ človeka, ktorý miluje celým srdcom. To je to, čo sa mi stalo s tebou. Tvoja osobnosť, spôsob, akým si ku mne hovoril, tvoj šarm, tvoj okúzľujúci pohľad hovoril, že ty si ten pravý. Áno, zdalo sa to až príliš dobré, aby to bola pravda.

Najväčšia rana, ktorá ma emocionálne vycucala bola ona. Verila som ti, no ty si ma sklamal. Hovoríš, že moje tvrdenia sú vytrhnuté z kontextu, inak pochopené, alebo nesprávne interpretované. Ale ty si sa nikdy nepokúsil vysvetliť ich podľa tvojich predstáv. Nikdy si mi nepovedal tvoju pravdu.

Ty si sa ani neodhodlal priznať. Vtedy som videla citát od Boba Marleyho že: „Najväčší zbabelec je muž, ktorý prebudí lásku v žene, bez úmyslu ju milovať.“…odvtedy som sa bála… bojím sa častejšie ako je zdravé… Ublížil si mne, ale ublížil si aj sebe. A ona, ona zničila niečo, čo sme budovali roky. Len jedno mi nejde do hlavy. Ako si mohol?

Zdroj: thoughtcatalog.com

Zdroj: thoughtcatalog.com

Budem k tebe úprimná, pretože to je to, čo by dospelí ľudia mali robiť. Nie je to fér. Držala som sa ďalej, lebo som dúfala, že sa veci zmenia. Veci sa zmeniť dokážu, ale nemôžem zmeniť človeka. Nemôžem zmeniť teba. Môžem zmeniť seba a situáciu, v ktorej som sa ocitla. A ja si hovorím dosť. Pustila som ťa do môjho života, ukázala som ti moje srdce, poznáš každú moju slabosť, rodinu, spávaš v mojej posteli. Dala som ti všetko, no moja odmena bol pohľad, že ty vlastne ani nie si môj.

Ten deň, tá minúta, tá chvíľa mi vzala ešte niečo… Už viac neverím na rozprávky. Vieš, mali sme sny. A jedným z mojich snov si bol aj ty. Myslela som, že si to cítil rovnako, no ty si sa hral. Stále neviem uveriť tomu, že si to dokázal. Ty nie si ten muž, ktorého som milovala. Ty nie si ten muž, ktorého som poznala. Už viem, že si sa ku mne vracal zo zvyku, lebo ti táto idylka vyhovovala. Aj spávať s inými ti vyhovovalo. Aj …

800x400-woman-alone-on-bed

Zdroj: thoughtcatalog.com

Trápi ma tvoj spôsob zaobchádzania s ľuďmi. So mnou. Čím som si toto zaslúžila? Snažila som sa hľadať chybu v sebe. Ale už chápem, že ty taký proste si. No ja sa vzdávam. Už viac nie som súčasťou tvojej hry. Bojovala som o teba jediným spôsobom – bola som tu pre teba a milovala ťa. Ale hneď som si uvedomila, že bojujem vopred prehnanú bitku. Ona vyhrala. Chcem vedieť, kde v ten moment zmizla tá česť, ktorú si tak veľmi zastávaš.

Nechcem, aby si sa cítil zle. Myslím len, že tvoja neúprimnosť nie je fér vo chvíli, kedy sa úprimnosť a čestnosť očakáva odo mňa. Si najdôležitejšia osoba v mojom živote. Ale mám len jeden život, tak prečo ho míňať s niekým, kto mi nedá pocítiť, že aj ja som najdôležitejšou osobou v jeho svete?

Nechávam ťa ísť, nedovolím, aby mi niekto, ako ty, naďalej bránil zabúdať na jednu dôležitú osobu – a to na seba. Verím, že človeku sa raz všetko vráti a ďakujem ti.

Ďakujem ti, že si mi svojou nerozvážnosťou a zbabelosťou dal šancu vstúpiť do života mužovi, ktorému raz poviem svoje Áno!

Zdroj: pinterest

Zdroj: pinterest.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.