Hovorí sa, že ak pár dokážete spolu cestovať, môže sa pokojne vziať. Spoločné cestovanie nie je len zábava, ale slúži vzťahu aj ako test. Neexistuje lepší spôsob, ako sa ešte viac spoznať. 

Ste spolu 24 hodín denne, mimo komfortnej zóny a vaša povaha sa odhaľuje pri tých najrôznejších situáciach, ktoré vás na cestách postrehnú. Ak sa chceš uistiť, že má tento vzťah význam, tu je 12 dôvodov, prečo do spoločného cestovania ísť!

12. Kvalitne strávený spoločný čas

Je to čas len pre vás dvoch. Vytvoríte si veľa krásnych spoločných spomienok, na ktoré budete môcť spoločne spomínať. Dáva vám príležitosť vyskúšať nové veci, či už je to niečo extrémne ako bungee jumping alebo len ochutnávka miestneho jedla. Vidieť spoločne svet je väčší zážitok ako večera a kino!

11. Ukáže sa váš životný štýl

Pred tým než vyrazíte, si musíte spraviť plán cesty, vybrať ubytovanie, určiť rozpočet… Už to ti dá predstavu o tom, aké máte obaja životné preferencie a predstavy o určitých veciach. Napríklad aj to, kto je viac zodpovedný či pohodlný.

10. Naučíte sa naložiť so spoločnými financiami

Ak tvoj priateľ nie je milionár, zrejme si financovanie cesty, ubytovania a jedla rozdelíte na polovicu. Je to skvelý spôsob, ako sa dozvedieť o výdavkoch toho druhého. Drží sa budgetu? Alebo rozhadzuje všade, kde sa dá? Takto aspoň budeš vedieť, čo by ťa mohlo čakať po jeho boku.

9. Dozvieš sa o svojej polovičke niečo nové

Pomyslela by si si, že tvoj priateľ vie perfektne po taliansky? Ak by ste sa nenachádzali v Ríme, nemala by si možnosť zažiť to. Je pekné objavovať na tom druhom nové veci, ktoré ho robia ešte viac príťažlivejším. Samozrejme, nie iba tie dobré vlastnosti, ale aj tie zlé je potrebné odhaliť a zžiť sa s nimi.

8. Zlepšuje intimitu

Americký prieskum ukázal, že až 77 % párov, ktoré spoločne cestujú, má šťastný a veľmi intímny sexuálny život. Ale nie je to len o pestrejšom sexe. Keď cestujete, strácate pred sebou všetky zábrany a vidíte sa navzájom v najrôznejších situáciách. Malé rozhovory sa menia na veľké, a práve to vytvára skutočnejšie a intímnejšie spojenie aj na duševnej úrovni.

7. Môžete prebrať najosobnejšie otázky

Nemáte veľmi na výber, rozprávať sa musíte len medzi sebou. Je to príležitosť na prebratie všetkých tém a otázok, na ktoré pred tým nebol čas alebo odvaha. Plány do budúcnosti, veci z minulosti – môžeš sa pýtať na všetko, niet kam újsť. Ak však konverzácia medzi vami viazne, je dôležité premyslieť si, či to nebude problémom v ďalšom pokračovaní vzťahu.

6. Naučíte sa robiť kompromisy

Pri cestovaní sa robí množstvo rozhodnutí. Kam ísť na večeru, ležať do obeda na pláži alebo ísť preskúmať okolie… Každý uprednostňuje niečo iné a je dôležité robiť medzi sebou kompromisy. Tak by to totiž malo fungovať počas celého vzťahu. Ak sa neviete rozumne na všetkom dohodnúť, je to zlé znamenie.

5. Ukážu sa jeho hodnoty

Hodnoty sú zásady alebo štandardy správania sa človeka, ako aj to, čo v živote je pre neho dôležité. Možno vieš, že uprednostňuje horčicu pre kečupom, ale práve pri cestovaní uvidíš aj také, ktoré ovplyvnia váš život. Napríklad ty ako katolíčka by si rada strávila deň vo Vatikáne, no priateľ ateista na to ani len nechce pomyslieť. Budete schopní žiť s takýmito prekážkami?

4. Umožní vám pracovať ako tím

Ak objavujete nové mesto, robíte spoločné rozhodnutia. Od plánu cesty až po miesto na večeru. Dokážete spolupracovať a zhodnúť sa? Je dôležité, aby ste v tom boli spolu a nepadli všetky rozhodnutia a starosti len na jedného z dvojice. Nemôže sa stať, že sa jeden bude len viesť a druhý bude v strese. Ste v tom spoločne. Tímová práca je vo vzťahoch potrebná.

3. Odhalí sa charakter

Pri cestovaní môžu nastať aj nemilé situácie. Stratili ste sa? Ste podráždení z dlhej cesty? Vtedy je šanca zistiť, ako na takéto situácie reaguje tvoja polovička. Udrží si chladnú hlavu alebo reaguje podráždene? Aj to odhalí jeho skutočnú osobnosť.

2. Ukážu sa chyby toho druhého

Aj keď je v tvojich očiach priateľ bohovský, nikto nie je dokonalý. Na cestách uvidíš aj jeho nedostatky, a nie len tie povahové. Hlasné chrápanie či divné trávenie miestneho jedla k nim rozhodne patria. Nie je však na tom nič zlé vidieť sa v reálnom svetle. A ani ty už nebudeš v jeho očiach perfektná, ale o tom skutočné vzťahy sú.

1. Spojí vás

Cestovanie je zážitok, ktorý vám už nikto nevezme. Budete roky spomínať na tie chvíle – všetky pekné i vtipné momenty vás spoja a na menšie chybičky rýchlo zabudnete. Žiadny hmotný dar sa tomu nevyrovná. S každým spoločne navštíveným miestom sa prehlbuje aj puto medzi vami.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.