O cvičení sa dnes hovorí veľa a píše sa o ňom ešte viac. Je to svojím spôsobom módny hit, to sa nedá uprieť. Je to zdravé, je to prospešné a žiaduce, má to mnoho výhod, ktoré isto vieme viacerí vymenovať a ktoré tu nebudem uvádzať a myslím, že sa preto na mňa nebude nikto hnevať.

Prečo naozaj cvičíme?? Aký je naozajstný dôvod??

Niekde som čítala: Majster je človek, ktorý vie, čo robí a vie aj prečo. Väčšina smrteľníkov nepozná ani jedno ani druhé…

V našom fitku stretávam majstrov v horúčave v lete, v mrazoch,vo víchrici, za daždivých a sychravých večerov. Stretávam majstrov, ktorí prídu cvičiť po dvanástke v robote a stretávam majsterky, ktoré majú doma malé deti a hrdo odolávajú názoru, že po deťoch je už žene nanič udržiavať sa vo forme a mali by radšej sedieť doma na zadku. Stretávam babky a dedkov, ktorí idú mladým príkladom. Všetci títo ľudia prichádzajú do fitka  s únavou v tvári, ktorá sa však rozplýva už pri rozcvičke. Prezliekajú sa do legín a teplákov, menia push-up podprsenky za športové a nechávajú za dverami všetko, čo môže nasledujúcu hodinu až dve počkať. Nič nie je momentálne dôležitejšie než poriadne sa spotiť a zadýchať.

pexels.com

Rysujeme a fučíme či naberáme a hučíme podľa potreby ( a sezóny:-☺) a kašleme na to, čo je teraz vonku mimo fitka. Náš tréner je zväčša náš kamoš, ktorý nás sem kedysi zlanáril, nemáme osobného maséra a namiesto poctivej regenerácie nás doma čaká kopa špinavej bielizne alebo nočná šichta.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

Nepripravujeme sa na Bikini fitness či Arnold classic, no aj tak by sme ten magický six-pack už konečne chceli mať! Tiež bicepsy ako hrom či srdiečkový zadok, za ktorým sa otočí každý zdravý chlap. Naštval nás v robote šéf alebo kolegyňa a potrebujeme sa dostať do rovnováhy. A čo najlepšie dostane do rovnováhy? Jasné, usmievate sa, že sex a je to pravda. Ale tiež je pravda, že na sex potrebujeme druhú osobu a jej ( hodil by sa dobrovoľný) súhlas a ruku na srdce, to nie je tak často, ako by sme si priali- teda, neviem ako u Vás☺. Navyše po drepoch a výpadoch nemáme stres, či nie sme tehotné alebo ktovie, čo si bude náš najlepší kamarát Fero teraz namýšľať.

Keď sa nad tým zamyslím, nepoznám činnosť tak upokojujúcu telo aj dušu, ako cvičenie ( akurát písanie mu môže konkurovať, tak je to u mňa☺.) Sústrediť sa hodinu jedine na svoje telo a vypotiť negativitu, to je lepšie než vysedávať u terapeuta a rozoberať problém z každej strany. Navyše terapeut Vám nezabezpečí telo ako bohyňa.

pexels.com

Vo fitku môžete prísť na nejeden zlepšovák a tiež na riešenie, ktoré by Vám na gauči nenapadlo ani pri úpornom rozmýšľaní. Ja osobne som toho dôkazom, prišla mi na myseľ – to je totiž ten správny výraz, lebo je to absolútne spontánna udalosť – nejedna  prevratná myšlienka, vrátane nápadu napísať tento príspevok. O tom, že som tam spoznala viacero inšpirujúcich ľudí ani nehovoriac.

Dnes sa veľa hovorí a píše o cvičení. Myslím, že sú ľudia, ktorí majú pocit, že „by mali“, ale v skutočnosti to nechcú. Aj takých stretávam vo fitku, hlavne v januári a máji nárazovo.

Moja vášeň je posilňovanie a cvičenie ako také, ale Vaša to byť nemusí. A na to som chcela upozorniť. Nájdite si tú svoju a nedajte si nikým nič nanútiť, aj keď sa to bude tváriť hocijak múdro. Dajte si na to pozor v dnešnej demokratickej a superslobodnej dobe. Ako povedala moja priateľka: veľmi veľa ľudí dnes cvičí, lebo sa to veľa prízvukuje, že treba cvičiť. V skutočnosti netreba. To, čo treba, je robiť to, pri čom cítime prúdiť energiu v celom tele.

Komentáre