Pred nedávnom som sa vrátila z kina, do ktorého som sa vybrala pozrieť si tento film. Nemala som v podstate žiadne očakávania, no od známych som počula, že sa to oplatí vidieť. A keďže milujem filmy s hudobným nádychom (aj keď Lady Gaga nepatrí medzi moje najobľúbenejšie interprétky), tak som sa rozhodla dať mu šancu.

A Star is Born alebo „Zrodila sa hviezda“, ako ho môžeš nájsť v slovenských kinách, je výnimočný vo viacerých smeroch. Je to prvý film, v ktorom hrá Lady Gaga (Stefani Germanotta). Režisérom, scenáristom a zároveň aj mužskou hlavnou postavou je úžasný Bradley Cooper. Má poriadne našliapnuté na získanie filmových ocenení a je v ňom množstvo skvelej hudby. Autori film označujú ako romantickú drámu, s čím môžem súhlasiť.

Je to film o tom, ako hudobná hviezda Jackson Main náhodne objaví mladú talentovanú Ally a pomôže jej stať sa hviezdou. Jack miluje spôsob, akým Ally vníma hudbu a zároveň sa cez ňu prezentuje. Je si istý v tom, že má obrovský talent, a tak sa nebojí vytiahnuť ju na pódium, aby s ním zaspievala jej vlastnú pieseň. Ally očarí publikum, ktoré si ju ihneď zamiluje. Hlavná postava Jackson má problém s drogami a alkoholom, s čím sa mu Ally neskôr pokúša pomôcť. Celý dej je obohatený o množstvo romantických scén nabitých emóciami.

Úprimne ma veľmi prekvapil herecký výkon Lady Gagy. Pozeralo sa na ňu príjemne, nehovoriac o skvelých speváckych výkonoch, pri ktorých mi na tele nabiehala husia koža. A síce som vedela, že ona spievať vie, o Bradleym som to naozaj netušila.

Pravdepodobne si už tiež počula o tom, ako ďaleko Bradley zašiel, aby bol vo filme takto dobrý. S učiteľom spevu pracoval rok a pol, pretože chcel presvedčivo zahrať rockovú hviezdu (čo sa mu napokon naozaj podarilo). Vyžadoval, aby boli všetky vokály vo filme nahrané naživo, a dokonca vystupoval na festivaloch ako Jackson spolu s Lady Gagou ako Ally.

Nechcem však zachádzať do úplných detailov, ak si ešte tento film nevidela a možno ťa aj tento článok presvedčí o tom, že sa oplatí vidieť ho. Ak rozmýšľaš nad tým, na aký film by si najbližšie mohla zájsť, tak si skús pozrieť toto. Myslím, že nebudeš ľutovať. A aj keď som ja na filme bola s kamarátkou, viem si predstaviť, žeby som naň dotiahla aj svojho partnera. Ak patríš medzi citlivejšie povahy, ktoré dokážu rozplakať emotívnejšie scény vo filme, tak si nezabudni pribaliť hygienické vreckovky. Nejedna žena na konci totižto plakala!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.