Dobrý muž je verný muž. Dobrý muž nehľadá neustále príležitosti využiť dievča a „zabiť čas“. Dobrý muž nekoná neustále neuvážene a svoje chyby si uvedomuje. Nie je dokonalý, vie však, že chce dobré dievča, pretože on je dobrý muž. A vie o tom.

Poznáte aj vy niekoho vo svojom okolí niekoho , kto je skvelým mužom, dobre vyzerá, užíva si život, avšak skutočne čaká na tú pravú? Áno, mladý človek. Mladý muž. Nemyslím to tak, že sedí a čaká. Myslím to tak, že objavuje, občas urobí hlúposti, možno nechtiac prebudí niekoho city, no viete o ňom, že je skvelý? Ja poznám. Sú to skvelí ľudia, skvelí muži a skvelí priatelia. Tí muži, o ktorých môžete povedať, že sú skutočne dobrými mužmi, a že tak trochu závidíte ich budúcej. Nie budúcej bývalej, ako to veľa ľudí s iróniou a smiechom hovorí. Ja myslím jeho budúcu. Priateľku, ženu, matku jeho detí.

Nesnaž sa stať mužom úspechu, ale radšej mužom hodnoty.

Albert Einstein

zdroj: pexels.com

Sú to tí muži, ktorí sú múdri, vtipní, veľkorysí a vážia si svoju hodnotu a hodnotu druhých. Tí, ktorí nehovoria o ženách ako hlupaniach, správajú sa k nim úctivo a vedia, čo sa patrí. Nie sú to žiadni svätci, ktorí by spĺňali kritéria dokonalosti. No sú skvelí. Sú stvorení pre lásku.

Vie, že ju nájde. Hľadá ju preto, lebo chce zažiť skutočnú lásku, ktorú dnes mnohí považujú za mŕtvu. Vyberá si ženu svojho života zodpovedne, pretože len ona ho môže urobiť skutočne šťastným. Vie, že mu bude verná. Že nebude hlúpa a že mu bude oporou. Nemieni strácať čas s hlupaňou, ktorá mu do života neprinesie nič dobré.

Je vyberavý. Ale nie takým okázalým spôsobom, avšak chce si vybrať správne. Ak nájde dievča, s ktorou chce stráviť celý svoj život, je najšťastnejší človek na zemi. Je spokojný. Pretože ju našiel.

zdroj: pexels.com

Avšak čakajú. Áno, sem tam urobia chybu v láske, avšak nechcú ublížiť. Vedia, že na tú pravú sa oplatí čakať. Že stále existuje žena, ktorá by ich vrúcne milovala a bola verná. Znie to tak trochu ako klišé? Viem, že niekoho takého poznáte.

Títo muži nám každý deň dokazujú, že ešte existuje niekto, kto sa nenaháňa stále len za povrchnými vzťahmi, zlomenými srdcami a túžbou vlastniť niekoho, no potom ho opustiť.

Dobrý muž hľadá dobrú ženu. Dobrá žena hľadá dobrého muža.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.