Ako 20-ročné, slobodné dievča, žijem presne v centre toho, čo sa nazýva moderné randenie. Dokonale ovládam schopnosť nechať si zaplatiť za drink na bare, moje odpovede sú také, aby som udržala tvoj záujem, no nebola príliš dostupná a celé naše šťastie závisí na tom, či ti dám na Tinderi srdiečko alebo krížik. To je svet, v ktorom žijem a priznávam: Nenávidím ho každou jednou bunkou svojho tela.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Možno, že som príliš citlivá. Alebo je súčasná kultúra randenia fakt na h****. A možno obe.

Kým som bola vo vzťahu, počúvala som sťažnosti na single život zo všetkých strán. Príbehy mojich kamošiek, články ako tento, bolo to všade. A nechápala som tomu, až kým som si to nezažila sama. Všetko je tak strašne komplikované. Nikto ťa nepozve narovinu na rande ako chlap, všetci chcú len chodiť von. 

elite-daily-college-dating-scream-queens-800x400

foto: elitedaily

A potom sa náhodou veci zvrtnú a my máme sex v aute. Netuším, čo to pre neho znamená, tak sa ho chcem spýtať. Ups, nemôžem. Pretože chodíme len „von“. Len tak, nezáväzne.

Prečo je to tak? Pretože žijeme vo svete, kde sa ľudia boja prejaviť city. Ak sa na teba niekto hnevá, nesnaží sa to vydiskutovať – miesto toho ti zloží telefón, odpovie pasívne agresívnou správou a dá na Facebook pesničku, z ktorej máš dešifrovať nejaký odkaz.

Keď sa ti niekto páči, nepovieš mu to narovinu. Hráš čiastočný záujem, ale nesmie to byť príliš, aby si ho nevystrašila. Všetko je to jedna veľká hra a ak nehráš podľa pravidiel, prehráš. Skončíš sama so svojimi pochybnosťami a otázkou, čo si urobila zle.

Nevolaj ho von druhýkrát za dva dni. Ak si mu včera napísala prvá, dnes musí napísať on. Nepíš dve správy po sebe. Nič nie je vážne, aj keď ste mali sex. A vlastne vôbec nehovor o tom, aký vzťah je medzi vami. Všetko rieš cez správy, komunikácia je pre hlupákov, ktorí nežijú v modernom svete. A potom čakaj na odpoveď, ktorá nikdy nemusí prísť.

a3468f177935c21b0d98d29ad0366b48

foto: pinterest

Všetko je odporne vykalkulované a je to tá najťažšia hra, akú všetky musíme hrať. Keby zoberiem ten čas a energiu, ktorú som venovala týmto veciam, a vložím ju do niečoho produktívneho, bakalárku by som mala už dávno napísanú.

Keď sa mi niekto páči, chcem s ním byť. Je to úplne jednoduché. Teda malo by byť. 

Ak s ním chcem hovoriť, som vtieravá. Keď prijmem každé jeho pozvanie na rande, nemám vlastný život. Ak mi odpovedá na správu tri hodiny, hoci je online, nesmiem mu to vyčítať. Neznášam tieto sprosté hry.

Prečo nemôžem zavolať niekomu, s kým hovorím rada. Prečo ak ukážem záujem, som za vtieravú? Som unavená zo sveta, kde je apatia efektívnejším spôsobom, ako niekoho získať, než je úprimnosť a milý prístup. Som unavená z tejto nekonečnej manipulácie, kde muži a ženy bojujú o to, kto bude mať vo „vzťahu“ moc a bude ľúbiť menej.

Tu je môj návrh: prestaňme sa chovať ako idioti. Začnime sa rešpektovať a hovorme si pravdu. Ak ťa niekto robí šťastnou, povedz mu to. Ak ťa niekto inšpiruje, povedz mu to. Ak sa ti niekto nepáči, povedz mu to. Neignoruj ľudí dovtedy, kým nezmiznú. Je na čase vyrásť z čias, kedy nechávame ľudí čakať na naše odpovede.

Vyhlasujem koniec hlúpym hrám!

14171_tall

foto: elitedaily

zdroj: autor + thoughtcatalog.com