pexels.com

Zrada bolí a každý sme ju už zažili. A najviac bolí od človeka, od ktorého sme to nečakali. Je jedno, či sa to týka lásky alebo priateľstva. Bolí. A veľmi.

Ako povedal Gándhí, slabí nemôžu nikdy neodpustiť, odpustenie je výsadou silných. Často sa nám stáva v našom živote, že sme plní zloby a nenávisti. Motáme sa v zlých myšlienkach, ktoré tvoria naše dni a oberajú nás o dobrú energiu.

Neustále myslíme na tých, ktorým nevieme odpustiť a ktorí nás ničia. Chceme, aby trpeli a aby si uvedomili, čo urobili. Pravdou však je, že jediní, ktorí trpia, sme my.

„Ak by sa ľudia pozreli do zrkadla, zistili by, že sa pozerajú na osobu, ktorá môže za všetky ich trápenia a nesplnené sny.“ – z filmu Božský Bruce

 

„Ten dosiahol úspech, kto dobre žil, často sa smial, a veľa miloval. Kto si užil dôveru pravej ženy, rešpekt inteligentného muža a lásku malých detí. Ten, kto zaplnil svoje miesto a uskutočnil svoje dielo. Kto zanechal svet lepším, ako keď ho našiel.“ – Bessie Anderson Stanley

Ak chceš byť šťastná, musíš sa naučiť odpúšťať. Možno je to pre teba a tvoje ego ťažké, no je to jediná cesta ku skutočnému šťastiu. Je potrebné odpúšťať, nie zabúdať. Je potrebné pohnúť sa ďalej a vnímať to, že bez odpustenia človek stojí na jednom bode a nevie sa pohnúť ďalej.

Žiť s nenávisťou ťa oberá o energiu, pekné momenty a o dobrých ľudí okolo teba. Je to neustály kolotoč vecí, ktoré ti nič dobré nedávajú.

Odpúšťaj. Až vtedy nebudeš trpieť.

Sila odpustenia je magická. Je to energia, ktorá nás naplní radosťou a zbaví nás všetkých pochybností.

Doprajme druhým a vyriešme si v sebe veci, ktoré tam byť nemusia.

Odpustenie je cesta k lepším vzťahom a k lepšiemu a spokojnejšiemu životu. 

Odpustenie neznamená zabudnutie, ale vyrovnanie sa so situáciou.

Odpustenie znamená silu.

Odpustenie znamená vyspelosť. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating