Vyčerpávajú nás vzťahy, práca, škola, počasie, ľudia, neustály zhon. Zažívame prehry i výhry. Jeden deň sme šťastné, no druhý chceme od všetkého a všetkých utiecť. Silné ženy možno prehliadame. Pretože svoju o svojom živote nám nehovoria pri prvom stretnutí. Sú pokorné a vedia si užívať život naplno i so všetkými prekážkami. Aj oni majú svoje slabosti, avšak stále sú tak žensky silné a neoblomné.

Pred nedávnom som čítala skvelý výrok od maliarky Fridy Kahlo: „Zaslúžiš si omnoho viac, než si mys­líš, pre­tože si je­diný z mála ľudí v tomto mi­zer­nom svete, ktorý je k sebe úp­rimný a to sa po­číta.“ Avšak v reálnom živote trpíme sebaľútosťou a neustálym obviňovaním samých seba. Je prirodzenejšie sa podceňovať, akoby sme sa mali za niečo pochváliť. Prirodzená ženská vlastnosť, samozrejme, avšak čo tak pochopiť, že si jediná osoba, s ktorou budeš celý život a s ktorou tráviš 24 hodín denne? Nie je čas na trochu sebalásky? 

Najsilnejšie ženy si nevybrali svoj osud ani to, čo sa im stáva len preto, aby boli spoločnosťou vážené. Sú to matky, kamarátky, priateľky a tie, ktoré často prehliadame alebo neberieme vážne. Iróniou je, oni sú tie najvzácnejšie duše.

zdroj: unsplash.com

Pravdou je, že tie najsilnejšie ženy sú poznačené jazvami, ktoré často nevidíme. Vidíme len povrchnú krásu a na základe štýlu obliekania alebo slov škatuľkujeme. Často si tých najcennejších, najvernejších ľudí ani nevšimneme, avšak nerobí nám problém trápiť sa kvôli hlupákom, namiesto toho, aby sme trávili čas s ľuďmi, ktorí stoja skutočne za to.

Obdivujem ženskú silu. Vyhľadávam ju pre inšpiráciu.

A vážim si ju. Aj ženu. Aj jej silu.

A ešte na záver jeden výrok, s ktorým sa chcem s tebou podeliť, či už prežívaš pekné alebo horšie dni: „Vedomie, že jedného dňa zomriem, sa stalo najdôležitejším nástrojom, ktorý mi pomáhal robiť ťažké životné rozhodnutia. Pretože skoro všetko – všetky očakávania druhých, všetka pýcha, všetok ten strach z trápnosti alebo neúspechu – sa tvárou v tvár smrti stratia a zostane len to, čo je skutočne dôležité. Vedomie, že zomriem, je najlepší spôsob, ktorý poznám, ako nespadnúť do pasce presvedčenia, že máš čo stratiť. Už teraz si nahý. Nie je preto dôvod nejsť za svojím srdcom.“

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.