Jednoduchá veta, ktorú si stačí opakovať pred spaním, aby si mala skvelý spánok.

Určite sa všetci zhodneme na tom, že dobrý a kvalitný spánok je dôležitý. Človek by mal v priemere spať osem hodín a ráno by sa mal zobudiť čulý, svieži a pripravený na nový deň. Ruku na srdce, kto z nás sa však takto zobúdza? Zrejme len malá časť. Väčšinou ráno vstávame úplne demotivovaní a viac vyčerpaní, než keď sme si večer líhali do postele. Ako teda na naozaj skvelý spánok? Možno by sa oplatilo skúsiť si opakovať pred spaním túto vetu.

Ako znie tá čarovná veta?

Jedna z najlepších vecí, ktorú môžeš pre svoje šťastie, blaho a pokoj urobiť, je večer si ľahnúť do postele a aspoň na chvíľu si pretriediť myšlienky a upokojiť myseľ. Pred spaním si prehraj celý tvoj deň a buď vďačná za všetko, čo sa ti počas neho podarilo. A ak sa vyskytli nejaké ťažkosti, ktoré ti nevyšli, predstav si ich v mysli ešte raz, tentoraz tak, ako by si ich urobila správne. A potom, pred zaspaním, si ešte zopakuj túto vetu:

„Budem mať hlboký spánok a zobudím sa plný energie. Zajtrajšok bude tým najkrajším dňom môjho života.“

Pravdou je, že ak pôjdeš spať úplne vystresovaná, premýšľajúc o všetkých tých zlých veciach, bude ťa to ťažiť a presne tak sa ráno aj zobudíš. Plná negatívnych myšlienok a pocitov, a to rozhodne nie je správny spôsob, ako začať deň.

unsplash.com

Keď si dnes večer budeš líhať do postele, premýšľaj o tom, aká je teplá a príjemná. Ako dobre sa cíti tvoja myseľ a tvoje telo. Aké je to úžasné, že si teraz oddýchneš. Aký skvelý deň ťa zajtra čaká. Aké skvelé je byť nažive.

Rumi, perzský poet, raz povedal: „Včera som bol múdry, preto som chcel zmeniť svet. Dnes som vzdelaný, preto zmením seba.“

Dni nie sú samé od seba zlé alebo dobré. Sú len také, aké im dovolíme byť. A práve preto by sme mali venovať našim myšlienkam väčšiu pozornosť. Pretože to, čo si myslíme, sa aj stane. Sila našich myšlienok je naozaj mocná – mocnejšia, akoby sme možno čakali. Nenapĺňajte preto svoju myseľ doslova odpadom.

Priprav sa na ďalší deň – ktorý vôbec nebude hrozný, ale práve naopak. Povzbuď sa krásnymi myšlienkami, poriadne si odpočiň a uži si ten najlepší spánok vôbec. Dobrú noc.

zdroj: educateinspirechange

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.