Baran

                Nemáš ich rada až tak veľmi, ako si si myslela.

U baranov má pred emóciami prednosť logika. Ak na tom druhom nenájdu žiadny logický dôvod, pre ktorý im nevyhovuje, začnú ho od seba odháňať len tak. Pretože majú pocit, že si takpovediac nesadli. Niekedy to vôbec nedáva zmysel. Odháňajú ľudí len tak, bez udania dôvodu. Mala by si niekedy viac počúvnuť svoje srdce ako rozum.

Býk

                Bojíš sa, že by ťa zdržiavali.

Či už sa jedná o priateľov alebo partnerov, býk si ich drží od tela. Predpokladá, že by mu to zabránilo v dosiahnutí určitých cieľov. Na jednej strane má pravdu, pretože každý človek, ktorému dovolíme vstúpiť do života ho bezpochyby ovplyvní, avšak úspech spočíva v tom, aby si si namiesto odháňania ľudí, vybrala tých správnych, ktorí ťa budú podporovať v tvojich snoch.

Blíženec

                Obávaš sa, že o nich prídeš.

Podvedomie blížencov pracuje tvrdo na tom, aby od seba odohnalo ľudí, na ktorých mu záleží. Je to kvôli strachu z toho, žeby o nich jedného dňa aj tak mohli prísť. Avšak keďže toto znamenie je veľmi sociálne a potrebuje okolo seba ostatných, skôr či neskôr si uvedomia, že je lepšie milovať a stratiť, ako nikdy neľúbiť.

zdroj: unsplash.com

Rak

                Bojíš sa, žeby ťa pohltili.

Raci od seba odháňajú ľudí vtedy, keď sú zastrašení svojimi vlastnými citmi k danej osobe. A preto sa často rozhodnú zotrvávať dlhšie single, lebo vedia, že keď niekoho milujú, sú k nemu priťahovaní veľkou silou. Odháňajú od seba ľudí, keď sa cítia vydesení z ich vnútorného tlaku, ktorý ich núti zamilovávať sa ešte viac.

Lev

                Bojíš sa, že nie si dosť dobrá.

Predstava, že znamenie, ktoré je známe svojím neochvejným sebavedomím, by mohlo od seba odhánať ľudí, pretože spochybňuje samého seba vyznie nanajvýš zaujímavo. Ale je to tak. Akonáhle začnú mať pocit, že nie sú dosť dobrý pre toho druhého, rozhodnú sa svoju silu prejaviť tak, že ho od seba odtlačia. Aby to náhodou nemalo šancu najskôr urobiť ich partner.

Panna

Obávaš sa, že im ublížiš.

Nie je to tak, žeby niekedy úmyselne a škaredo ublížili inej osobe. Panny sú veľmi úprimné a hľadia vždy vpred. Milujú hlboko a o ľudí sa starajú, no niekedy sa boja, žeby ich vlastná povaha mohla spôsobiť zmätok v živote ich milovaných. Nechcú nikomu ublížiť. Preto sa snažia držať si odstup.

zdroj: unsplash.com

Váhy

                Chceš na sebe ešte popracovať.

Váhy –najspoločenskejšie znamenie, od seba odháňa ľudí len vtedy, keď cíti, že sa potrebuje osobne rozvíjať. Neustále stoja medzi tým, čo chcú oni sami a tým, čo od nich chcú ostatní. Boja sa, žeby svojou zmenou niekoho ranili, a tak od seba odtlačia ľudí, ktorí nechcú a nevedia prijať zmeny. Niekedy sa musia vyčleniť zo spoločnosti aby mohli na sebe pracovať.

Škorpión

                Používaš ich na niečo iné ako lásku.

Sú v skutočnosti zaviazaní a úprimní ľudia: pokiaľ ide o skutočnú lásku, budú ťa milovať celým svojim srdcom. Často sa však rozhodnú byť s niekým z iných dôvodov ako z túžby srdca, a práve preto ich od seba časom odoženú. Neznesú totiž pocit, že to nie je úprimné. Je to možno prekvapivé, ale pod tým tvrdým exteriérom, za ktorým sa skrývajú, je ukryté úprimné znamenie, ktoré by neznieslo pocit zisku z ublíženia inej osobe.

Strelec

                Nie si spokojná so svojim životom.

Odtlačia sa od  iných ľudí, keď začnú pociťovať, že potrebujú byť sami, aby si vyriešili svoje veci a napojili sa naspať na svoje vnútro. V ich živote nastanú ťažké časy, keď musia analyticky prehodnotiť všetky svoje vzťahy a konanie. Preto od seba odoženú ľudí vtedy, keď majú pocit, že presne toto potrebujú.

zdroj: unsplash.com
Kozorožec

                Vieš, že si nastavila laťku prinízko.

Kozorožci sa izolujú len vtedy, keď si uvedomia, že viac nechcú tráviť čas s ľuďmi, s ktorými boli doteraz. Zvyknú sa predať ľahko, a nadviazať vzťahy aj s niekým, kto ich po čase už nerobí šťastnými. Potom si uvedomia, že vo svojom živote potrebujú urobiť razantné zmeny a začnú s tým, že od seba odstrihnú tú nesprávnu spoločnosť.

Vodnár

                Necítiš porozumenie.

Vodnári tú nie sú preto, aby si z nich niekto robil srandu, alebo ich prinútil cítiť sa viac izolovane, ako sa už cítia. V hĺbke svojej duše potrebujú mať pocit, že ich niekto miluje a prijíma presne takých akí v skutočnosti sú. Ak od seba odháňajú ľudí, je to preto, že sa obávajú o to, žeby ich druhí neboli prijali.

Ryby

                Pripisuješ zámer iným ľudom a motívom.

Odháňajú od seba ľudí, keď sú presvedčení, že im nejakým spôsobom môžu ublížiť tak, že sa z toho nespamätajú. Ryby sú známe tým, že ich emócie sú niekedy prehnané a veci berú príliš osobne. Aj keď milujú byť milovaní, cítia sa pohodlnejšie keď vedia, že im nikto neublíži. Preto radšej vyjadrujú svoje city prostredníctvom hudby či umenia.

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.