Photo by Dominik Wycisło on Unsplash

Dnes som sa ti rozhodla trochu pomôcť a predstaviť ti moje najobľúbenejšie cvičenia na zadok.

Sú to overené cviky, ktoré ti pri správnom prevedení, počte opakovaní a frekvencii cvičenia pomôžu vytvarovať pozadie. Čo sa týka stravy, je nevyhnutné, aby si si dávala pozor aj na ňu. Nedrž nezmyselné diéty, zvoľ racionálny spôsob stravovania, ktorý ti bude vyhovovať a zároveň prospievať.

Na začiatok sa rozohrej. Zaskáč si na švihadle, alebo zvoľ iný aktivitu, ktorá ti zohreje svaly a zvýši tepovú frekvenciu.

DREP –  Pri drepe zapájaš asi najviac svalov na nohách a správne odcvičenému drepu sa naozaj nič nevyrovná. Pokiaľ ťa klasické drepy nudia, môžeš si ich obzvlášniť a to tak, že vo fáze, kedy si hore – pridáš výskok. Urob 4 série po 15 opakovaní. Nasledujúce video ti ukáže, ako ma správne prevedený drep vyzerať.

VÝPADY – cvik, ktorý rozdeľuje cvičencov na dve skupiny. Niektorí ho milujú, iní ho až tak v obľube nemajú. Na každú nohu urob po 10 opakovaní, a zopakuj to 4 krát.

MOSTÍK – môj najobľúbenejší. Postupom času, ak si naň zvykneš môžeš pokojne pridať nejaké závažie na spodnú časť brucha. Po prípade pre zvýšenie náročnosti môžeš zodvihnúť jednu nohu do vzduchu. Robíš opäť 15 krát, po 4 série.

ZAKOPÁVANIE – vychádzajúca poloha je na štyroch. Musíš si dávať pozor na to, aby si pri vykonávaní cviku neprehýbala chrbát. Nechaj sa inšpirovať nasledujúcim videom. Urob po 12 opakovaní na každú nohu, 4 série.

Na konci sa môžeš trochu ponaťahovať, aby si zmiernila svalovku, ktorá ťa možno bude čakať nasledujúci deň.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness