Vlasy sú korunkou krásy a preto nás niekedy vedia potrápiť. Vybrali sme preto tie najlepšie tipy a triky, ktoré ti pomôžu k vysneným dlhým vlasom. Okrem kvalitných šampónov stav aj na stravu. Krásne vlasy totiž potrebujú vitamíny a minerálne látky ako soľ. Toto sú tipy a triky, ktoré tvoje vlasy určite ocenia.

Pravidelná masáž stimuluje krvný obeh v pokožke hlavy. Jemná masáž teda prispieva k rastu vlasov a stačí, keď ju budeš praktizovať párkrát do týždňa.

Niekto to má rád horúce – ale vlasy sú na tom opačne. Umývaj ich vlažnou vodou, pretože pôsobením tepla vlasy strácajú vlhkosť. Nakoniec vlasy opláchni studenou vodou, ktorá uzamkne vlasové vlákna a prinesú ti tak lesk.

Lámaniu vlasov predídeš tak, že česať začneš najskôr končeky. To je najjednoduchšia cesta, ako rozmotať zauzlené vlasy. Pokračuj, až kým sa neprepracuješ ku korienkom a česaniu vlasov po celej dĺžke až dole.

Používaj kefu na dlhé vlasy s prírodnými štetinami a vyhni sa používaniu plastových kief. Mokré vlasy sa snaž česať čo najmenej. Môžeš ich tým poškodiť.

Možno si povieš, že je to hlúposť, no dobré šampóny a kondicionéry na vlasy nestačia, ak neješ potraviny, ktoré sú zdravé a podporujú rast vlasov. Zostavili sme pre teba rebríček najlepších potravín pre tvoje vlasy, ktoré ti ich nielen že posilnia, ale im aj dodajú lesk a potrebnú výživu.

Mlieko. Je dôležitým zdrojom vápnika, ktoré potrebujú naše vlasy pre výživu.

Mastné ryby ako je losos, makrela či sleď sú bohaté na zinok, čo pôsobí proti vypadávaniu vlasov. Aj vlašské orechy, kešu alebo mandle majú vysoký obsah zinka. Výhoda rýb: Obsahujú aj omega-3-mastné kyseliny, ktoré tiež hydratujú vlasovú pokožku a vyčarujú lesk vo vlasoch.

Avokádo. Obsahuje slávne omega-3-kyseliny, čo je však pre vlasy dôležitejšie, aj vitamín E.

S vajcami a kuracím mäsom si môžete zvýšiť príjem bielkovín. Vlasy a nechty sú zložené z bielkovín, takže konzumovanie kuracieho mäsa a vajec podporuje rast vlasov, predchádza vypadávaniu vlasov a ich poškodeniu.

Orechy, ako sú mandle a vlašské orechy, sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny a zinok. Zinok je jedným z najdôležitejších vitamínov v prevencii vypadávania vlasov.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.