Osamelosť ti ukáže, ako dávať pozor na vlastný hlas.

Aktívne sa rozhodnúť ohľadom neznámej veci. Mnohí ľudia nie sú schopní zmeniť sa a vyjsť z vlastného komfortu.

Stále premýšľaš nad rizikom. Nebude to fungovať, ak teraz prestanem so svojou prácou. Ak ukončím nejaké priateľstvo, bude ma to bolieť. Nenájdem si už nikoho iného, ak opustím tento vzťah. Budem tráviť viac času neúspechom než dosiahnutím. A naozaj to tak bude. Úprimne, môže trvať dlho, kým sa dostaneš tam, kam chceš ísť.

Takýmto zmýšľaním dosiahneš to, že sa začneš cítiť osamelo.

unsplash.com

Byť statočný nie je ľahká úloha, ale stavia tvoj charakter. Pripravuje ťa na to, čo sa deje okolo teba. Udržuje ťa ísť vpred a privedie ťa na lepšie miesta.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

Aby sa zabránilo osamelosti, je potrebné pochopiť, čo je to byť človekom. Musíš si dôverovať, aby si sa dostal tam, kam plánuješ ísť. Aj napriek ťažkostiam si neotrasiteľný. Daj vieru svojim vlastným zručnostiam a odváž sa. Buď na chvíľu osamelý. Neexistuje nič jasnejšie, ako pozrieť sa späť na svoj počiatočný bod a potom sa pozrieť ako ďaleko si sa dostal.

Ak sa cítiš sám, tak mi ver, že v tomto pocite sa netopíš len ty. Mal by si vedieť, že niekto iný – po celom svete – to cíti rovnako ako ty.

unsplah.com

Samota je neopísateľná jamka v tvojom žalúdku, ktorá prichádza bez varovania v náhodných momentoch. Naplní ťa tak moc, až si začneš uvedomovať, že sa ani nemôžeš dostať von.

Je to prikrývka, ktorú objímeš v horúcej letnej noci a spôsobuje ti nepohodlie bez zjavného dôvodu. Chceš to, ale nechceš súčasne.

Je to ako rozhodnúť sa chodiť v parku počas krásneho slnečného dňa, ktorý v okamihu prekazí dážď. Zničí to každý tvoj plán, zatieni dobré emócie a zničí to, čo malo byť peknou spomienkou.

Poznáš ten zvláštny pocit byť cudzincom na známom mieste plnom známych tvárí? Je to osamelosť maskovaná ako irónia. Ako veľmi osamelé ti príde vidieť ľudí, ktorých považuješ za rodinných príslušníkov stávať sa cudzincami?

unsplash.com

Osamelosť sa chystá na šťastné miesta, robí šťastné veci, usmieva sa a zároveň cíti všetko prázdno. Je to druh prázdnoty, ktorý nedokážeš opísať slovami, ale cítiš ju. Slon v miestnosti, hlasný zvuk bubna v tichom dome a slnko na večernej oblohe – nezvyčajné, ale rozoznateľný pocit osobitosti.

Cítiš sa prázdne a to ťa osamostatní.

Pozeráš sa vedľa seba a vidíš prázdny priestor. Je tam len vzduch. Vzduch, ktorý slúži len na to, aby tvoje telo niečo spracovalo, aby si žil – ale nedáva ti život.

V noci sa objímaš v posteli a dúfaš, že nejakým spôsobom budeš môcť naplniť svoju prázdnotu tak, že sa nebudeš ráno prebúdzať a znova začínať rovnaký boj.

Viem. Mala by som vedieť.

Pre teba, kto sa cítiš sám – chcem, aby si vedel, že nie si sám, ktorý sa tak cíti. Hovorí sa, že trápenie miluje spoločnosť, ale v skutočnosti nechce spoločnosť, chce, aby niekto porozumel emóciám, ktoré ani nemôže pochopiť.

Komentáre