Môj drahý veľký brat,

narodil si sa niekoľko rokov predo mnou a vychovali nás rovnakí rodičia. Žili sme v rovnakom dome a chodili sme na rovnakú základnú aj strednú školu. Stále sme mali rovnakých profesorov a rovnaké hodiny. Jedli sme rovnaké jedlo a v detstve sme sa hrali s rovnakými deťmi.

No ako sme rástli, začalo nastávať obdobie plné nevysporiadaných hádok, nedorozumení a to sme si spôsobovali najmä fyzickou bolesťou. ( 😀 )

gq5pecp8phe-annie-spratt

usnsplash.com

Chcem ti povedať, že ľutujem tie časy, kedy nám prišlo trápne, že máme nejakého súrodenca. Keď sme sa po vstupe do školy obaja vybrali svojou cestou a cez deň sa na seba už ani nepozreli.

Chcem ti povedať, ako by som sa chcela vrátiť do tej doby, keď sme chodili spolu von a až tak sa stretávali s našimi kamarátmi. Do doby, kedy si ma naučil bicyklovať sa a ako si ma so sebou každý deň po škole brával hrať futbal s tvojimi kamarátmi.

Chcem ti povedať, že sme sa mohli vzájomne brániť, keď boli na nás rodičia nahnevaní kvôli zlým známkam. Namiesto toho, aby som bola neustále škodoradostná a stále sa k ním pripájala.

Chcem ti povedať, aká som na teba strašne hrdá. Mám obrovskú radosť, že sa ti tak darí, a prajem si, aby som tu dokázala byť stále pre teba. Bolí ma, že sme si neboli vždy takí blízki, a aj tak si mi stále pomáhal. Či už nájsť správnu cestu, postaviť sa, ak ma niečo totálne zrazilo na zem alebo podal barle, keď som nevedela chodiť.

pexels-photo-104516

pexels.com

Chcem ti povedať, že aj cez naše rozdiely máme rovnakú krv, ktorá prúdi v našich žilách a že sme stále súrodenci bez ohľadu na to, čo sa deje a vždy by sme tu mali byť pre seba.

Chcem ti povedať, ako veľmi by som s tebou chcela ešte stále cestovať. Chcem ti povedať, že budem vždy tvoja sestra, teta tvojich detí. Chcem ti povedať, že si želám, aby sme boli susedia, ak budeme mať vlastné rodiny a aby boli naše deti kamarátmi a spolužiakmi.

Vždy som obdivovala tvoju poctivosť a úprimnosť. Aj keď pôsobíš veľmi drsne, pre mňa budeš stále mojím “nevinným” veľkým bratom, ktorý stále ovplyvňoval každé moje rozhodnutie, aj keď si o tom pravdepodobne nevedel.

Som tak hrdá, keď tvrdím, že si môj brat. Mám divný pocit hrdosti, keď sa ma ľudia pýtajú, či som tvoja sestra. Som osoba, ktorá videla ako sa meníš na inteligentného, už dospelého muža. Pre mňa budeš stále profesionálom, vďaka ktorému viem, že všetko v mojom živote je možné.

Si veľmi zvláštne zábavný. Niekedy mi to dosť dlho trvá, ak chcem pochopiť tvoje vtipy, pretože sú vtipné a chytré. Aj keď ma nimi niekedy chceš len uraziť. Stále si kladiem rovnakú otázku, “Ako to dokázal vymyslieť?” Ak o tebe niekto vraví, že si tichý chlapec, smejem sa. Smejem sa, pretože viem, že ak si s ľuďmi, ktorých máš rád, tak si veselý a komunikatívny.

high-school

thoughtcatalog.com

Si môj hrdina. Raz sa ma niekto opýtal, prečo o tebe rozpravám tak, akoby si bol niekto, kto dokáže chodiť po vode. Je to preto, že v mojej mysli fakt dokážeš. Občas zvyknem rozmýšľať o tom, či sme typ súrodencov, ktorí sa raz prestanú rozprávať. Ale vždy je tu časť dňa, aj keď len pár minút, kedy si povieme niečo, čo nás rozosmeje a to je pre mňa tou mojou najobľúbenejšou časťou dňa.

Mám ťa fakt rada. Je to pravda. Niekto si môže povedať, že je to jasné, pretože si proste môj brat. Ale ja viem, že si takisto môj vzor, niekto, od koho sa učím a chcem sa na neho podobať. Si môj kamarát, na ktorého názore mi vždy záleží najviac.

Môj život by nikdy nevyzeral takto, ak by nebolo teba. Vždy ma desí myšlienka, aká by som bola, ak by som ťa nemala. Takže ďakujem za tvoje ekonomické rady, za počúvanie mojich problémov, aj keď mi často neodpovedáš a za to, že si proste môj veľký brat. Bola by som bez teba tak stratená.

S láskou

tvoja malá sestra Bianka

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.