Zlomenému srdcu sa občas vyhnúť nedá. Ale sú prípady, v ktorých je nanešťastie zlomené neprávom a absolútne zbytočne. Jeden z tých prípadov je aj ten, keď je zlomené kvôli prehnanej láske. Je taká láska vôbec možná?

Možno patríš k dievčatám, ktoré často počúvajú, že milujú až príliš. Od mužov, od rodiny, od priateľov. Že si proste vždy tá, ktorá toho druhého miluje viac. A možno si to už práve kvôli tomu s láskou dávno vzdala, ale to je chyba. Pokiaľ si stratená vo vlastných pocitoch a niekde vo vnútri vieš, že lásky nikdy nie je dosť, tento list je venovaný práve tebe.

unsplash.com

Drahé dievča,

Pravdepodobne si myslíš, že s tebou niečo nie je v poriadku. Pravdepodobne si myslíš, že je niečo zlé na tom, že sa občas zamiluješ až príliš, že sa priveľmi namotáš. Bolo to tak, však? Niekoho si milovala a povedal ti, že ho tvoja láska dusí, že nie je normálna. Povedal ti, že toto nechce.  A tebe to uviazlo v hlave.

Ako môže niekto nechcieť lásku? Ako môžu existovať tam vonku ľudia, ktorí niekoho potrestajú za jednu z najprirodzenejších vecí, ktorú môže človek ponúknuť, ako je láska, starostlivosť alebo náklonnosť? Keď sa to stalo prvýkrát, zlomilo ti to srdce, pretože si nechápala, ako môže niekto nechcieť byť milovaný. Keď sa to stalo znova, znova a znova, zlomilo ti to srdce, pretože si si myslela, že to nebola láska, čo nechceli. Myslela si si, že si to bola ty. Začala si si myslieť, že nechcú práve tvoju lásku. Že je na nej niečo zlé a preto ju odmietajú.

To však nie je vôbec pravda. Ako dievča, ktoré miluje až príliš, sa už bojíš faktu, že ľudia majú milovať a byť milovaní agresívne, nekompromisne a silno. Musia vedieť, že si lásku zaslúžia. Musia byť milovaní tak veľmi, ako sa dá. A ako dievča, ktoré miluje až príliš poznáš spôsob, ako toľko lásky dať. Nikdy jej nebudeš mať málo. Stále dookola si musela počúvať, že je možné niekoho milovať až príliš ale pravdou je, že v skutočnosti miluješ tak akurát.

unsplash.com

Pretože ty miluješ aj to, čo iní ignorujú. Miluješ aj tie najhoršie časti každej osoby, napriek tomu, že sa tieto časti pokúsili použiť proti tebe. A práve to je na tebe úžasné. Ľudia sú v dnešnej dobe s láskou až príliš sebeckí, jednajú s ňou, ako keby bola mena, ako keby bolo toxické dovoliť samému sebe zamilovať sa rýchlo a bezhlavo. Držia svoju lásku len pre seba, ako keby ju mohli vymeniť za niečo lepšie.

Ale ty to vieš najlepšie. Vieš, že láska je dar, o ktorý sa treba podeliť, lebo presne to sa robí aj s ostatnými vzácnymi vecami, ako je napríklad čas. Takže s tým nikdy neprestaň. Nikdy neprestaň milovať až príliš, starať sa až príliš a skúšať až príliš, pretože presne to svet teraz potrebuje – lásku.

Neboj sa, s tebou je všetko v poriadku. To len ľudia občas zabúdajú, na čom skutočne záleží.

S láskou,

Tvoj priateľ

Nebojte sa svojich pocitov. Nebojte sa milovať priveľmi a hlavne sa nebojte, že kvôli tomu stratíte toho pravého/tú pravú. Pretože pokiaľ stretnete osobu, s ktorou máte byť a ktorá vám je súdená, nebude sa báť vašej lásky, bude si ju vážiť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.