Chodíš na svadby, kočíkuješ deti starším kamarátkam, chodíš bežne von s párikmi na pohár vína, s inými sa zas tešíš, že sa zasnúbili. Popritom ako žiješ s každým zaľúbeným, ženatým či zasnúbeným, si hovoríš ako ty nikdy určite nenájdeš lásku. Ja viem. Moc si sa zranila. Vždy to vypálilo tak krásne, nežne a nevinne. Verila si v to, že je to ten pravý. Veď je predsa ten pravý, váži si ma, je milý, vtipný. Ja chápem. Všetci chceme a túžime po láske. Priam pre ňu dýchame.

unsplash.com

My, nežné bytosti túžime po niekom, kto nás bude milovať. To je to, čo chceme. Čo potrebujeme. Nie je to ľahké žiť s toľkými ľuďmi, ktorí prežívajú lásku. Viem, že si niekedy predstavuješ, aké by to bolo opäť skvelé s niekým. Stále si však hovoríš, že radšej budeš sama, ako s tým nesprávnym. Prosím, áno, drž sa toho. Nikdy nebuď s niekým len pre to, že sa cítiš osamelá, že chceš byť s niekým vo vzťahu či len skrátka vypĺňaš čas. Tu sa nebavíme o sexe na jednú noc.

Byť vo vzťahu znamená naozaj žiť s daným človekom, zdieľať isté veci, ľudí, myslieť na toho druhého, milovať. Či už si povieš, že nie si na to pripravená alebo jednoducho nikto už nikdy nepríde, je to hlúposť. Ak to príde, budeš pripravená a niekto naozaj vstúpi do tvojho života. Bude to nenútené, celkom spontánne a krásne. Pochopíš to, keď to príde v správny čas. Keď ON príde v ten správny čas.

Prosím, nezatracuj chlapov. Tiež nie sú dokonalí, ako my, ženy. Každý jeden z nás má svoje chyby. To, že ti to predtým nevyšlo alebo ťa jednoducho len využil, a ty máš zlomené srdce, ešte neznamená, že ti ho nikto nevylieči.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

unsplash.com

Prosím, nestráň sa im. Neodožeň ho. Možno už je v tvojom živote, ale ty ho nevnímaš. Hovoríš, že to dopadne ako aj minule. Vždy mu povieš nie a nech už spraví hocičo, vždy ho vysmeješ. Prosím, nerob to. Ak sa ti páči, ak vidíš v ňom niečo viac, ak to chápeš ale pritom sa bojíš, neboj sa. Možno je to on. Ten, ktorému raz možno odovzdáš život. Budeš ho milovať a ctiť.

Veľa z nás si vyberá mužov len preto, lebo vraj už nikoho iného nenájdu. Vraj sú moc staré, vraj nie sú dostatočne pekné a tak berú hocikoho. Je to blbosť. Každá jedná z nás má nárok na dobrého muža. Má nárok na muža, ktorý si ju bude ctiť a naozaj milovať. Nemusíš chodiť s niekým, pretože už nikoho iného nenájdeš, a tak sa uspokojíš aj s tým horším. Nikdy nič nerob nasilu. Hlavne čo sa týka lásky. Láska je úprimná a mocná. Nie je falošná. Nenájdeš ju u každého. Tú pravú nie.

Nie je jednoduché znovu niekomu veriť, otvoriť mu svoje srdce a milovať. Je to niečo veľmi ťažké, no pritom krásne a prebúdza ťa to k životu. On naozaj príde. Nebuď prosím smutná, drahá moja. Príde. Neviem či zajtra, či ho poznáš alebo to ešte potrvá. Viem, že teraz máš seba. Si krásna žena, ktorá si zaslúži toho najlepšieho muža. Neopúšťaj sa. Buď i sama so sebou šťastná, dokým on vyplní to prázdne miesto. Preto buď trpezlivá.

On príde. Ver mi.

Komentáre