Pexels/Tomaz Barcellos

Žena v každom veku má určitý dôvod na radosť. Niekedy sa tých dôvodov nájde viac, inokedy menej. Aj napriek tomu, že možno zrovna neprežívaš najlepšie obdobie, by si sa nemala nechať rozhodiť a mala by si si užívať to, čo ti život (a osud) nadelil.

Vieš, kedy sú ženy najšťastnejšie? Podľa odborníkov z portálov Literary Hub a Bright Side to je až po 50-ke. V posledných rokoch bol dokonca zaznamenaný vyšší počet svadieb práve v tomto veku a je to jeden z dôvodov, prečo sú staršie dámy šťastnejšie.

Možno by si čakala, že najšťastnejšie ženy budú mladé baby okolo dvadsiatky či maximálne do tridsiatky. Nie je to však tak, pretože tieto mladé ženy sú vystavované najväčšiemu stresu. Sú vo veku, kedy by si mali zakladať rodiny alebo by mali mať úspešnú kariéru. Ak niečo z toho nemajú alebo sa im to nedarí dosiahnuť, začínajú o sebe pochybovať a dokonca si o sebe neraz myslia, že klesajú aj v očiach iných ľudí.

S dámami vo vyššom veku sa neraz skloňuje kríza stredného veku. Tá však prichádza trochu skôr, zväčša okolo štyridsiatky. Odborníci prirovnávajú ženský život k písmenu U. Počas dospievania je na vrchole a pribúdajúcimi rokmi sa jej šťastie a radosť znižuje, až kým nedosiahne dno (spodnú časť písmena U). Práve toto obdobie býva spomínanou krízou a po jej prekonaní opäť začína radosť narastať a žena sa zo svojho života teší oveľa viac.

Prečo je to tak?

Dôvod je veľmi jednoduchý. Žena po 50-ke si toho zažila už naozaj veľa a len tak ju niečo nerozhodí. Naučila sa mať rada samu seba a dokáže sa tešiť aj z maličkostí, ktoré jej život ponúka. Má dokonca aj viac slobody, pretože vo väčšine prípadov sú jej deti už dospelé a nepotrebujú jej pravidelnú starostlivosť. Staršia žena tak môže viac cestovať a venovať sa svojim záľubám, čo je kľúčom k šťastiu.

Ak sa trápiš nad tým, že starneš a nevieš, čo ťa čaká o 5 či 10 rokov, nezúfaj. Ako sama vidíš, čaká ťa ešte to najkrajšie obdobie. To ale neznamená, že teraz nemôžeš žiť tak, aby ti to robilo radosť. Užívaj si každý jeden deň tak, ako by mal byť tvoj posledný a aby si nemusela ľutovať, že si neurobila niečo, po čom si túžila, no nenabrala si na to odvahu.

Zdroj: Literary Hub a Bright Side

Viac z kategórieLife